Naga MarketsMoneta Bitcoin stojąca na stolePo kilkuprocentowych wahaniach obserwowanych w miniony weekend, Bitcoin oraz altcoiny ponownie powracają do węższego zakresu zmienności przy relatywnie słabym wolumenie, który w okresie wakacji obserwowany jest na większości światowych rynków. Kurs BTC w tym momencie porusza się w wąskiej konsolidacji, gdyby doszedł jednak do jej dolnego ograniczenia w okolicach 9 tys. dolarów, wtedy aktywność traderów z pewnością mogłaby wzrosnąć.


Bitcoin długoterminowo z dwoma różnymi celami. Gdzie może zmierzać kurs BTC?

Gdyby Bitcoin wybijał dolne ograniczenie wąskiego kanału zmienności i znalazł się pod poziomem 9 tys. dolarów, wtedy nie można wykluczyć spadków w kierunku 8 tys. dolarów, gdzie przebiegają minima czerwcowe i ważny poziom wsparcia. Z kolei scenariusz wzrostowy zakładający pokonanie poziomu 10 tys. dolarów wzmacnianego przez horyzontalnie ułożoną średnią z 50 ostatnich sesji pozwoliłby celować w okolice 11-11,2 tys. dolarów (maksima z 22-23 czerwca oraz lokalny szczyt z drugiej połowy lipca).

Bitcoin 30 lipca
Bitcoin bez większej zmienności kolejną sesję z rzędu. Kurs BTC/USD D1

„Bardzo niska zmienność i coraz niższy wolumen na sesjach Bitcoina to tzw „efekt wakacyjny” kiedy to na światowych rynkach dochodzi do spadku wartości obrotu. Technicznie analizując wykres nie możemy powiedzieć, że mamy do czynienia ze zmianą trendu. Spadek cen i spadek wolumenu sugeruje, że jesteśmy cały czas w ruchu korekcyjnym. Poziom ceny ostatniego dołka w okolicy 9000-9100 może znów ożywić rynek jeżeli w najbliższych dniach Bitcoin spadnie do tych poziomów” – twierdzi w porannym programie Crypto Flash prezes giełdy Tokeneo, Tomasz Rozmus.

W materiale również o potencjalnych zaletach Bitcoin SV, zbliżającym się halvingu LTC oraz o zmianie przepisów w Australii dotyczących wysokich płatności – sprawdź czy obejmą również BTC.

Rynek altcoinów również spokojny – najsilniej tracą Binance Coin oraz Dash

W gronie alternatywnych cyfrowych monet także dominuje brak zmienności. W przeciągu ostatnich 24 godzin najsilniej osuwają się Binance Coin oraz Dash tracące około 3%. Skromne zyski księguje jedynie Cardano, jak na możliwości rynku kryptowalutowego są to jednak marginalne zmiany wartości:

Bitcoin wywołuje spokój na rynku altcoinów
Bitcoin wywołuje spokój na rynku altcoinów

Wartość Binance Coin osuwa się czwartą sesję z rzędu i z poziomu 29 dolarów wyrażanych w USDT spada w okolice poziomów ostatni raz obserwowanych pół miesiąca temu. Jest to jednak pierwsza silniejsza korekta od grudniowych minimów, z których BNB rósł aż o ponad 700%, dochodząc do czerwcowych maksimów pod poziomem 40 dolarów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here