Naga MarketsBitcoin i Tesla najpopularniejszymi aktywami na platformie TradingviewJak donosi portal Tradingview, kryptowaluta Bitcoin i Tesla –  producent samochodów elektrycznych, są najpopularniejszymi i najczęściej przeglądanymi aktywami na ich platformie z wykresami online. Nie powinno to dziwić, ponieważ cena Bitcoina wzrosła aż o 60% od początku roku, podczas gdy kurs akcji Tesli wzrósł ponad 3-krotnie w tym samym okresie.

  • Bitcoin zbliża się do granicy 12 tys. dolarów
  • Tesla najpopularniejszą spółką w USA wg. platformy Tradingview

Tesla i Bitcoin najpopularniejszymi aktywami

W 2020 roku rynek kryptowalut ponownie przyciąga uwagę inwestorów. Cena najpopularniejszej kryptowaluty – Bitcoina wzrosła aż o 60% licząc od początku roku. Z jednej strony można to tłumaczyć zawirowaniami na tradycyjnym rynku, co było spowodowane pandemią koronawirusa, a z drugiej rosnącym zainteresowaniem zarówno inwestorów detalicznych, jak i instytucjonalnych, oraz wykorzystaniem technologi blockchain w kolejnych dziedzinach naszego życia. 

 – Jak wynika z najnowszych danych to Tesla i Bitcoin są najczęściej obserwowanymi aktywami na naszej platformie – możemy przeczytać w oświadczeniu Tradingview.

Z kolei jeśli chodzi o Teslę, producenta samochodów elektrycznych, kurs akcji wzrósł z poziomu 402 dolarów do nawet 1650 USD w styczniu. Powodem tak dużej zmienności na spółce Elona Muska są coraz lepsze perspektywy dla branży pojazdów elektrycznych w przyszłości. W lipcu Tesla była najczęściej obserwowaną spółką w 31 stanach w USA, a Bitcoin znajdował się tuż za nią. 

 – Podczas gdy spółki takie jak Apple zbliżają się do granicy 2 bilionów kapitalizacji, inwestorzy nie poświęcają im aż tak dużej uwagi jaki Bitcoinowi czy Tesli” – dodaj platforma.

Tradingview jest platformą społecznościową dla traderów opartą o na rozwiązaniach opartych na technologii chmury. Inwestorzy mogą nie tylko przeglądać wykresy różnych instrumentów finansowych, ale także zawierać transakcje bezpośrednio na platformie. 

Bitcoin z szansą na dalszą zwyżkę?

Patrząc technicznej na wykres BTC/USD na interwale dziennym, możemy zauważyć, że ruch w górę przyspieszył po wybiciu okrągłego poziomu 10 000 USD. AKtualnie wzrost nieznacznie wyhamowały, niemniej widać budującą się formację trójkąta. W przypadku pokonania górnego ograniczenia struktury, może dojść do wygenerowania kolejnej fali wzrostowej.

Cena bitcoina
Bitcoin interwał D1, źródło: Tradingview


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here