Naga MarketsBitcoin i S&P 500 wkrótce z nowym rekordem, za sprawą słabego dolara. Prognozuje Peter Brandt
Peter Brandt

Powszechnie śledzony w społeczności cyfrowych aktywów trader-weteran, który przewidział między innymi krach bitcoina w styczniu 2018 roku, ujawnia kluczowy fundamentalny czynnik, który jego zdaniem będzie napędzał byki (wzrosty) na BTC w najbliższych miesiącach.

  • Według Petera Brandta zarówno S&P 500, jak i bitcoin znalazły się w układach technicznych, które zapewnią odbicie w kierunku historycznych maksimów
  • Pakiet stymulacyjny przegłosowany w USA o wartości 1,9 bln dol. jego zdaniem będzie wpływał na dalszą deprecjację USD na korzyść aktywów wycenianych w tej walucie
  • Brandt zaprezentował wykres pokazujący jak stopniowo spada wartość siły nabywczej USD

Bitcoin skazany na wzrosty, gdy kurs dolara będzie spadał

Peter Brandt poinformował swoich ponad 435 tys. obserwujących na Twitterze, że wierzy w dalszy wzrost bitcoina oraz innych aktywów wycenianych w dolach w związku z prognozowanymi spadkami USD

Te artykuły również Cię zainteresują
Dewaluacja siły nabywczej dolara amerykańskiego dopiero się rozpoczęła. Dlatego bitcoin, nieruchomości, amerykańskie akcje i towary będą nadal podążać w górę, gdy wyrażone są w dolarach amerykańskich – pisał Brandt.

Najnowsza analiza Brandta pojawia się po tym jak Senat Stanów Zjednoczonych uchwalił pakiet stymulacyjny prezydenta Bidena na kwotę 1,9 biliona dolarów. Bitcoinowy byk Anthony Pompliano twierdzi, że pakiet mający łagodzić skutki pandemii Covid-19 będzie miał ogromny wpływ na wartość dolara amerykańskiego i BTC.

Myślenie, że dolar jest stabilny w kategoriach siły nabywczej jest całkowicie szalone. 40% wszystkich dolarów w obiegu zostanie stworzonych w ciągu 12 miesięcy po akceptacji pakietu 1,9 biliona dolarów. Siła nabywcza drastycznie spadnie. Porównaj dolary z akcjami, nieruchomościami, towarami, usługami, bitcoin, itd. Senat USA właśnie zgodził się powtórzyć światu, dlaczego bitcoin jest ważny i wartościowy – komentował popularny „Pomp”.

W krótkim terminie, Brandt uważa, że bitcoin jest w drodze do nowego historycznego szczytu. Poleca również obserwować notowania kontraktów terminowych na S&P 500 oraz formacji głowy z ramionami na bitcoinie. W przypadku obu sytuacja techniczna ma sugerować rozrysowanie nowych, historycznych maksimów już wkrótce.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgn akcje | forum jsw | de30 | jsw gpw | jsw akcje forum |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here