Naga MarketsBitcoin i
Ross Ulbricht, założyciel Silk Road. Źródło: YouTube

Założyciel Silk Road i więzień USA Ross Ulbricht wcześniej straszył nas spadkiem ceny BTC do 3000 USD. Teraz dostrzega długoterminowe szanse na to, by cena kryptowaluty znalazła się znacznie powyżej 20 000 USD.

  • Twórca Silk Road uważa, że kapitalizacja rynkowa bitcoina wynieść “dziesięciokrotność obecnego PKB całej ludzkości”.
  • Sprawa Ulbrichta do dziś budzi wielkie kontrowersje.

Bitcon oczami Rossa Ulbrichta: “Sky is the limit”

Twórca Silk Road publikuje swoje przemyślenia na blogu na Medium. Teraz Ulbricht przyznaje, że jest nastawiony byczo w jeszcze większy sposób, niż był dużo wcześniej. Dodaje, że jego zdaniem kapitalizacja rynkowa może w przypadku BTC wynieść aż “dziesięciokrotność obecnego PKB całej ludzkości”. Chodzi jednak o długą perspektywę. Teraz prognozuje on jednak „nieznaczne wahania”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Za dziesięciolecia [cena BTC] poniżej 20 000 USD będzie wydawać się tania – uważa.

Więzień numer jeden USA

Warto dodać, że Ulbricht jest dziś zapewne jednym z najlepiej chronionych więźniów w USA. Zapewne przez to jego dostęp do różnych informacji jest mocno ograniczony. Mimo tego Ulbricht nadal zapewnia nam analizy dot. rynku bitcoina, które publikuje na swoim blogu na platformie Medium.

Przypomnijmy, że obecnie odsiaduje on dwa wyroki dożywocia bez możliwości zwolnienia warunkowego. Za co spotkała go aż tak ciężka kara? Został uznany winnym prania pieniędzy, włamania się do komputera i organizacji spisku – wszystko to w związku z handlem narkotykami za pośrednictwem strony Silk Road, której był twórcą. Za jej pomocą można było kupować narkotyki, broń i inne nielegalne przedmioty. Płatności były przyjmowane w BTC. Zapewne stąd ta sympatia do kryptowaluty.

Mimo wszystko cała sprawa budzi do dziś kontrowersje. Jedni zauważają, że Ulbricht był geniuszem. Jak więc dał się tak łatwo złapać? Stąd sugestie, że był tzw. “słupem”, a tak naprawdę za nim i jego projektem stał ktoś inny.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here