Naga MarketsBitcoin i recesja: „Eldorado dla kryptowaluciarzy”, twierdzi Mike SatoshiW momencie nadejścia kolejnej światowej recesji, to Bitcoin ma największy potencjał stania się głównym kierunek ucieczki inwestorów, twierdzi Mike Satoshi, polski YouTuber i entuzjasta kryptowalut. Dowodem na to mają być umocnienia BTC na początku 2020 roku w reakcji na eskalację konfliktu bliskowschodniego oraz doniesienia o chińskim koronawirusie.


Bitcoin przechowuje strach? Kolejny kryzys będzie “eldorado dla kryptowaluciarzy”

Mike Satoshi w rozmowie z Adamem Rakiem na antenie Comparic24.tv odnosi się do ostatniego spotkania Warrena Buffetta z przedstawicielami społeczności kryptowalutowej, w tym Charliem Lee (Litecoin) oraz Justinem Sunem (Tron). Najpopularniejszy inwestor z Wall Street nazywany „Wyrocznią z Omaha” miał stwierdzić, że Bitcoin służy do „przechowywania strachu”, a nie „przechowywania wartości”. Chociaż według Buffetta nie jest to dobra cecha dla instrumentu finansowego, to Satoshi odbiera to zgoła inaczej.

Część inwestujących w Bitcoina przewiduje obecnie załamania tradycyjnego rynku oraz świata finansowego, co pozwala cyfrowej walucie osiągać status ważnej bezpiecznej przystani: „Warren Buffet niebezpośrednio powiedział o tym, że gdy nadejdzie kolejna recesja inwestorzy będą szukali sposobów, aby przerzucić się na Bitcoina (…) W pełni zgadzam się z tą tezą, a pierwszym testem kryptowalut dla mnie było napięcie pomiędzy USA i Iranem. Gdy kryptowaluty zaczęły rosnąć zrozumiałem, że kolejny kryzys może być eldorado dla kryptowaluciarzy” – komentował Mike Satoshi.

Mike Satoshi: Oryginalny Bitcoin jest dla mnie prawdziwym, nie kibicuję BSV ani BCH

Zdaniem Satoshiego rynek kryptowalut czeka kolejna bańka, której motorem napędowym może być właśnie kryzys finansowy. Jak zauważa, podczas recesji z 2008 kryptowaluty nie były jeszcze częścią ekosystemu inwestycyjnego, a obecnie stanowią coraz ważniejszy jego element.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here