Naga Markets

Dynamiczne wzrosty Bitcoina (BTC) napędzone przez kryzys bankowy z USA, który rozlał się również na inne części świata, zatrzymały się drugiej połowie miesiąca pod poziomem 29 tys. dol. Już drugi tydzień z rzędu najstarsza kryptowaluta porusza się w kanale konsolidacji, którego dolne ograniczenie wyznaczają okolice 26,5-27 tys. dol. Pytanie brzmi, jak długo BTC pozostanie w tym zakresie i w którym kierunku najprawdopodobniej wybije.

Bitcoin i nowa konsolidacja pomiędzy 27-29 tysięcy dolarów
Bitcoin i nowa konsolidacja pomiędzy 27-29 tysięcy dolarów

Wiosenne dołki z 2022 roku blokują Bitcoina

Cena BTC zatrzymała się pod 29 tys. dol. i pomimo kilku prób wybicia tego oporu, jak na razie nie może sobie z nim poradzić. Jak widać na poniższym wykresie, opór pokrywa się z minimami z końcówki ubiegłorocznej wiosny, a mianowicie z maja oraz pierwszych sesji handlowych czerwca.Dolne ograniczenie konsolidacji to natomiast maksima z 14 marca i dołki z 22 marca, czyli okolice 27 tys. dol.

Bitcoin i nowa konsolidacja pomiędzy 27-29 tysięcy dolarów
Bitcoin w objęciach konsolidacji drugi tydzień z rzędu. Źródło: Tradingview.com

Przybliżając wykres widzimy, że od marcowych dołków do szczytów kilkanaście dni później Bitcoin zyskiwał 40%. Wskaźnik RSI znalazł się więc ponownie w strefie wykupienia, a potencjalna korekta po tak silnych wzrostach nikogo z pewnością nie zdziwi.

Bitcoin i nowa konsolidacja pomiędzy 27-29 tysięcy dolarów
Bitcoin silnie wzrósł od marcowych dołków poniżej 20 tys. dol. Źródło: Tradingview.com

Gdyby doszło do wyjścia z konsolidacji dołem, wtedy BTC/USD ma przed sobą wsporo istotnych poziomów wsparć, a najważniejszym wydaje się na chwilę obecną 25 tys. dol., czyli maksima z lutego.

W piątek Bitcoin przez chwilę ustanawiał nowe tegoroczne maksima po informacji, że akcje Deutsche Banku spadały o nawet 15%.


Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

AVA Trade
 

Bitcoin gotowy na 100 tys. dol.?

Od początku roku cena Bitcoina zanotowała wzrost o niemal 70%, co, wraz z pogarszającą się sytuacją dolara, doprowadziło do kolejnego sprawdzenia istotnej bariery na poziomie 28 tys. dol. dla dalszego kształtowania notowań.

Jednak to nie koniec, ponieważ eksperci zgodnie z wypowiedziami dla CNBC uważają, że w 2023 roku największa kryptowaluta na świecie może osiągnąć nowe rekordy. Marshall Beard, główny strateg na amerykańskiej giełdzie kryptowalutowej Gemini, wskazał, że osiągnięcie poziomu 100 tys. dol. może zależeć jedynie od czasu i nastrojów rynkowych.

Insiderzy zapytani przez CNBC są zatem zgodni, że  Bitcoin powoli staje się “cyfrowym złotem”, które zachowa wartość niezależnie od zawirowań rynku, co udowodnił kryzys bankowy.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułŚnieżka z problemami w rejonie 70 zł – zapiski giełdowego spekulanta
Następny artykułPKN Orlen wraca do spadków po niespełna 10% odbiciu
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.