Naga MarketsEdward Joseph Snowden podczas konferencji

Były konsultant Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) Edward Snowden wystąpił na Ethereal Virtual Summit 2021. Głównym tematem jego wystąpienia były prywatne kryptowaluty, tokeny NFT, decentralizacja oraz jej związek z wolnością. Jak uważa Snowden głównym problemem bitcoina jest brak jego pełnej prywatności.

  • Snowden chciałby, aby bitcoin zmieniał się w kierunku większej anonimowości, tak jak robią to Zcash lub Monero
  • Ze stwierdzeniami eksperta nie zgadza się Alex Gladstein, który twierdzi, że prywatność w przypadku globalnego systemu płatniczego to nie wszystko

Bitcoin zbyt mało prywatny? Snowden vs Gladstein

Klip z tego szczytu został udostępniony przez Alexa Gladsteina, głównego stratega (CSO) Fundacji Praw Człowieka i Oslo Freedom Forum, za pośrednictwem jego konta na Twitterze. Wideo wywołało debatę na temat niepowodzeń bitcoina w zakresie prywatności.

Te artykuły również Cię zainteresują
Snowden powiedział, że BTC zawiódł w tej kategorii, a jego potencjalna aktualizacja, Taproot, może nawet pogorszyć sytuację, wbrew powszechnemu przekonaniu. Gladstein nazwał klip “katastrofą”, był on szczególnie przeciwny komentarzom Snowdena na temat Taproot i jego klasyfikacji sieci Lightning Network jako “krętactwa”. Gladstein powiedział:

– Taproot to obecnie aktywowana aktualizacja prywatności, która kładzie podwaliny pod znacznie potężniejsze rzeczy związane z prywatnością, takie jak SigAgg. Wszystko zaprojektowane przez deweloperów. I tak LN jest częścią globalnej ewolucji prywatności Bitcoina i nie jest moim zdaniem „krętactwem” – komentował Gladstein.

Dodał również, że Taproot jest prawdziwym uaktualnieniem prywatności dla sieci Bitcoina ze zdolnością do “zaciemnienia” analizy łańcucha, która pozwala śledzić tożsamość użytkowników BTC poprzez analizowanie transakcji. Dodał, że deweloperzy rdzenia BTC muszą wziąć pod uwagę inne cechy, aby kryptowaluta stała się światowym systemem pieniężnym:

– Chcąc zbudować solidny system cyfrowej gotówki ze zdecentralizowaną mennicą mającą na celu służyć całemu światu przez setki lat, nie możesz skupić się tylko na prywatności. Trzeba również zapewnić decentralizację, skalowalność, możliwość audytu i bodźce ekonomiczne – dodał Gladstein.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

invest

Bitcoin i jego “brakujące elementy”

Snowden odpowiedział Gladsteinowi i nazwał jego stwierdzenia “wprowadzającymi w błąd”. Jako posiadacz BTC, były konsultant CIA czuje, że ma obowiązek publicznie omówić “porażki” BTC, takie jak prywatność.

Ponieważ bitcoin przyciąga coraz więcej bogactwa “poziomu smoka” Snowden wierzy, że wśród społeczności pojawi się strach przed krytykowaniem projektu. Snowden uważa, że istnieje wielki koszt publiczny w nie wskazywaniu wad BTC.

– Katastrofalna prywatność bitcoina to “brakujące elementy” kryptowaluty. Każdy ekspert rozumie, że jest to problem, jednak eksperci wiedzą jak zrekompensować ryzyko w swoich osobistych interakcjach z bitcoinem, i dlatego nie czują pilnej potrzeby, aby faktycznie to naprawić – wyjaśniał Snowden.

Pochwalił niektóre projekty związane z prywatnością, takie jak Zcash i Monero. Ale twierdził, że BTC jest jedyną kryptowalutą wystarczająco dużą, aby stawić czoła potencjalnej regulacyjnej próbie zdławienia rynku cyfrowych aktywów. Dlatego musi dalej rozwijać jedną kluczową cechę, według Snowdena, zamienność:

– Centralną właściwością gotówki jest zamienność – co oznacza, że dolar wydany przez hydraulika jest honorowany na równi z jednym wydanym przez osobę świadczącą usługi seksualne: są one niedyskryminujące. Analiza łańcucha kontrahentów w księdze publicznej Bitcoina zmniejsza zamienność kryptowaluty w czasie. Tylko prywatność gwarantuje zamienność – uważa Snowden.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: płatność blik | złoty kurs | notowania sp500 | zł kurs | kurs dollara |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here