Naga MarketsBitcoin i Litecoin wciąż żywe - Craig Wright błędnie prognozował upadek kryptowalut
Craig Wright prognozował, że Bitcoin i Litecoin w przeciągu roku będa martwe

Craig Wright, samozwańczy twórca bitcoina (BTC), powraca na nasz portal. I to ponownie w związku ze swoimi kontrowersyjnymi wypowiedziami. Jeden z internautów wypomniał mu właśnie, że w listopadzie 2018 r. stwierdził on, że do roku bitcoin i litecoin “będą martwe”.

W listopadzie 2018 roku Wright stwierdził w dość tajemniczy sposób, że ma pewne informacje, które zasadniczo spowodują, że zarówno bitcoin, jak i litecoin zostaną „zabite”. Chodziło mu zapewne o to, że jego zdaniem BTC to nie prawdziwy bitcoin. Mówimy zaś o człowieku, który jest zdania, że Satoshi Nakamoto to on.

Bitcoin i litecoin wciąż żywe

Arthur van Pelt w swoim tweecie wypomina teraz Wrightowi tę prognozę.

Nie wiemy, co chciał ujawnić Wright, ale jedno jest pewne – BTC i LTC nadal funkcjonują na rynku i mają się lepiej, niż miało to miejsce rok temu.

W międzyczasie Wright zniknął zaś z Twittera. Zapewne nie wytrzymał ataków, jakie przeprowadzali na niego jego krytycy. Doszło nawet do niemal absurdu, gdy samozwańczy Nakamoto zagroził pozwami sądowymi wielu internautom, w tym Hodlonautowi i Peterowi McCormackowi, którzy w szczególności wyśmiewali jego roszczenia dot. bycia kreatorem BTC.

Ostatecznie Wright zniknął z Twittera i usunął wszystkie posty.

Brak dowodów

Z kolei prawie rok po tym, jak rozpoczął się proces przeciwko Wrightowi, który dotyczył środków w BTC, które ten rzekomo przejął po zmarłym wspólniku – Davidzie Kleimanie, wiele wskazuje, że samozwańczy Satoshi zostanie ostatecznie pogrążony. W ciągu kilku miesięcy Wright nie wykazywał dowodów posiadania jakichkolwiek kluczy prywatnych potencjalnie należących do Satoshi’ego Nakamoto. Wright nie będzie też móc spłacić spadkobierców Kleimana, bo nie posiada ponoć takich ilości BTC.

Może uratuje go wzrost kursu jego forka BTC? Jakiś czas temu przeszedł z obozu wsparcia dla Bitcoin Cash (BCH) do grupy fanów Bitcoin SV (BSV). Chociaż BSV ma w miarę silną społeczność, trudno uwierzyć jednak w to, że w 2020 r. może zastąpić BTC, nie mówiąc już o przejęciu jej rynku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here