Naga MarketsBitcoinPo niezwykle dynamicznych, niemal 40-procentowych wzrostach z drugiej połowy października br., cena Bitcoina od niemal dwóch tygodni porusza się spokojnie na południe. To właśnie wskutek tej deprecjacji ponownie osunęła się ona poniżej 9 tys. USD i wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie tendencja ta może być jeszcze kontynuowana.


Cena BTC poniżej 9 tys. USD

Analizując obecną sytuację na notowaniach najstarszej z walut wirtualnych zauważymy, że wskutek wcześniejszych, niezwykle dynamicznych wzrostów cena BTC pokonała linię tendencji spadkowej oraz istotny poziomu oporu (teraz wsparcia) w wysokości 8800 USD. Zgodnie z zasadą zmiany biegunów, w najbliższym czasie mogłoby dojść do pogłębienia spadków i re-testu któregoś z tych poziomów. Biorąc przy tym pod uwagę, że wsparcie w rejonie 8800 USD zbiega się precyzyjnie z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego, to tam oczekiwać moglibyśmy pojawienia się większej reakcji popytowej.

Cena BTC w piątek, 8 listopada 2019 r. | Źródło: TradingView
Cena BTC w piątek, 8 listopada 2019 r. | Źródło: TradingView

Bitcoin jest przewartościowany

Do nieco innych wniosków dojść można natomiast po analizie opracowanego przez serwis LongHash wskaźnika Token Price Bubble Risk. Obliczany na podstawie ceny, kapitalizacji rynkowej i ilości aktywnych adresów wskaźnik wskazuje szacunki dotyczące tego, czy aktywa kryptograficzne są przewartościowane czy niedowartościowane.

Formuła będąca matematyczną podstawą służącą do obliczania wartości wskaźnika dla poszczególnych kryptowalut przedstawia się następująco:

Ocena powyżej 0,5 sugeruje, że token może być przeszacowany i zmierza w kierunku bańki. Ocena poniżej -0,5 sugeruje natomiast, że token może być niedocenianą okazyjną transakcją.

Z analizy wskaźnika wynika, że mimo trwających od dwóch tygodni spadków, Bitcoin w dalszym ciągu pozostaje przewartościowany. Nieco lepszy, choć również przewartościowany jest także Litecoin.

Zdecydowanie lepiej prezentuje się natomiast Ethereum i Bitcoin Cash, których ceny zostały uznane za właściwe.

Token Price Bubble Risk
Token Price Bubble Risk | Źródło: longhash.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułBank Anglii osłabia funta
Następny artykułSpadek zatrudnienia uderza w kurs dolara kanadyjskiego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here