Naga MarketsBitcoin i Litecoin narażone na wielkanocną wyprzedaż?Bitcoin tracił w piątek niemal 6%, spadając najsilniej od 29 marca. Kryptowaluta powracała poniżej poziomu 7 tysięcy dolarów, zatrzymując się na strefie minimów z końcówki ubiegłego roku. W gronie największych tokenów osuwały się również Bitcoin SV oraz Monero, tracące ponad 2%.

  • Główne kryptowaluty wytraciły tygodniowe wzrosty
  • Bitcoin i Litecoin nie przebiły kluczowych poziomów oporu
  • Visa wdroży nową kartę, która umożliwi zbieranie nagród w Bitcoinie

Bitcoin traci, a razem z nim rynek kryptowalutowy

Na rynku kryptowalut obserwujemy zwiększoną zmienność, a instrumenty tracą średnio 6,42%. Praktycznie w ciągu kilku minut cena Bitcoina (BTC) spadła o ponad 400 USD i po raz pierwszy od 4 dni znajduje się poniżej granicy 7 000 USD. Łączna kapitalizacja rynku również obniżyła się poniżej 200 mld USD. Bitcoin Cash (BCH) i Bitcoin SV (BSV) tracą około 10%, podczas gdy Ethereum (ETH) zniżkuje o blisko 8%. Bitcoin ciągle zachowuje dominującą pozycję na rynku z udziałem na poziomie 64% – komentował zespół analityków XTB.

Bitcoin uwolnił się z trzydniowej konsolidacji i znalazł się poniżej jej zakresu ruchów. Obecnie cena znajduje się pod linią krótkoterminowego trendu wzrostowego. Jeśli wyprzedaż będzie nadal trwała, najpopularniejsza kryptowaluta może przystąpić do testowania poziomu 6 800 USD. Wyjście powyżej 7 300 USD może z kolei unieważnić scenariusz dominującej strony podażowej.

Litecoin w dynamicznej deprecjacji

Litecoin spada o ponad 8%, po tym jak nie udało mu się przekroczyć kluczowego oporu 47,17 USD. W tej chwili, linia krótkoterminowego trendu wzrostowego stanowi barierę przed dalszymi spadkami. Jednak w przypadku zmiany sentymentu, cena może zacząć zmierzać w kierunku wsparcia 35,65 USD. Z kolei przy naruszeniu poziomu 42,69 USD, możliwy stałby się ponowny test ceny 47,17 USD – podsumowuje XTB.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKoronawirus nadal tematem numer jeden. Co przyniesie przyszły tydzień?
Następny artykułCena benzyny na długo zadomowi się poniżej poziomu 4 zł
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here