Naga MarketsBitcoin i kryptowaluty to nie żart. Elon Musk nie powinien ich tak traktować, twierdzi Di Orio (Ethereum)
Elon Musk, prezes Tesli

Legislatorzy, którzy próbują dogonić dynamicznie rozwijający się rynek kryptowalut muszą zachować odpowiednią równowagę pomiędzy regulacją, a ograniczaniem potencjału, twierdzi współzałożyciel sieci Ethereum, Anthony Di Iorio. Jednocześnie chciałby, żeby znane postacie takie jak Elon Musk nie traktowały branży cyfrowych aktywów jako żartu i spekulacyjnej zabawy, ale podchodziły poważnie do budowania jej popularności.

  • Regulacja kryptowalut „to miecz obosieczny”, powiedział Di Iorio w środowym wywiadzie dla Bloomberga
  • Z jednej strony branża może wymagać regulacji przed nadmierne manipulacje, z drugiej za mocne zaciśnięcie pasa niesie ze sobą ryzyko utraty sporej ilości miejsc pracy
  • Di Iorio ogłosił wcześniej w tym tygodniu, że zamierza opuścić świat kryptowalut, głównie ze względu na obawy dotyczące bezpieczeństwa osobistego, a zamiast tego skupi się na filantropii.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kryptowaluty „to miecz obosieczny” dla regulatorów, twierdzi współzałożyciel Ethereum

Anthony Di Iorio jest obecny na rynku cyfrowych aktywów nieprzerwanie od 10 lat i razem z Vitalikiem Buterinem rozwijał sieć Ethereum. Obecnie jednak zdecydował się na wyjście z niestabilnego regulacyjnie rynku, powołując się na obawy o własne bezpieczeństwo.Wyjście kanadyjskiego przedsiębiorcy z niestabilnego i rodzącego się – przynajmniej z perspektywy regulacyjnej – sektora, następuje w momencie, gdy debata na temat legalności bitcoina i innych kryptowalut trwa, a coraz więcej firm, a nawet niektóre kraje Ameryki Łacińskiej, takie jak Salwador, formalnie przyjmują płatności kryptowalutowe.

To miecz obosieczny. Czy ograniczymy kryptowaluty z powodu tego co widzimy? Jednak jeżeli to zrobimy możemy potencjalnie stracić sporo miejsc pracy i pojawienia się nowych liderów w tej branży – mówił Di Orio.

Jego zdaniem rządy i organy regulacyjne powinny ściśle współpracować z liderami branży i przedsiębiorcami, aby stworzyć odpowiednie ramy regulacyjne.

– To jest ruch, który się nie zatrzyma. Rozwój różni się pomiędzy krajami, ale ci, którzy rozumieją [kryptowaluty] i wiedzą, dokąd zmierzają, będą tymi, którzy wyjdą na tym najlepiej lepiej. Państwa, które to rozgryzą regulacje, poprawią swoje gospodarki, zdobędą więcej miejsc pracy – dodawał.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

invest

Elon Musk nie powinien traktować bitcoina i kryptowalut jak dobrego żartu

Di Iorio został zapytany o ostatnie wahania cen kryptowalut, w szczególności najpopularniejszej i najbardziej wartościowej cyfrowej monety na świecie, czyli bitcoina. W odpowiedzi zaznaczał, że rozczarowuje go zachowanie niektórych wpływowych liderów pompujących aktywa w formie żartu i jedynie dla swojej personalnej rozrywki.

– Kilka osób potencjalnie ma zdolność do tworzenia ogromnych ilości zmian. Naprawdę życzę sobie, aby ich energia skupiała się wokół edukowania ludzi, a nie bawienia się z tak ważną branżą – powiedział Di Iorio, odnosząc się do dyrektora generalnego Tesli i jawnego entuzjasty kryptowalut Elona Muska.

W lutym Tesla ujawniła zakup BTC o wartości 1,5 miliarda dolarów, co wywołało szał na cyfrowe aktywa. Bitcoin osiągnął szczyt na poziomie niemal 65 tys. dol. w kwietniu. Ale moneta i jej pochodne znalazła się pod presją i od tego czasu spadała chwilowo poniżej poziomu 30 tys. dol. (obecnie kosztując około 40 tys. dol.).

Sprawdź również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: rekomendacje giełdowe | notowania kghm | akcje lotos cena | kurs comarch | btc prognoza | gpw lpp | kurs franka szwajcarskiego |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here