Naga MarketsBitcoin i kryptowaluty przyciągnęły już ponad 100 mln ludzi na całym świecieDostawca platformy do wymiany kryptowalut i kart debetowych Crypto.com opublikował nowy raport szacujący, że całkowita liczba użytkowników bitcoina (BTC) oraz innych cyfrowych aktywów wzrosła z 66 milionów w maju 2020 r. do 106 milionów w styczniu 2021 r.

  • Pandemia koronawirusa oraz ogromny wzrost wartości bitcoina na przestrzeni 2020 oraz na początku 2021 r. spowodowały dynamiczny wzrost ilość użytkowników cyfrowych aktywów
  • Skok wartości w okresie od maja do stycznia wynosi ponad 60%
  • Styczeń 2021 roku był jednym z najsilniejszych miesięcy pod względem wzrostu liczby użytkowników

Bitcoin i ether przyciągają już ponad 100 mln użytkowników

Biorąc pod uwagę złożoność mapowania unikalnych adresów portfeli kryptowalutowych na liczbę osób, metodologia Crypto.com łączy dane on-chain z kilkoma autorskimi parametrami, aby przygotować szacunki dla dwóch największych kryptowalut według kapitalizacji rynkowej, bitcoina (BTC) i etheru (ETH). Dane te pozwalają śledzić trendy zmian liczby globalnej grupy użytkowników kryptowalut wraz z upływem czasu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Liczba użytkowników kryptowalut na świecie w milionach. Źródło: Crypto.com

W ciągu ostatnich ośmiu miesięcy to czerwiec, sierpień i styczeń wyróżniały się pod względem największego wzrostu. Crypto.com zauważa, że ten bezpośrednio jest skorelowany ze wzrostami cen samego bitcoina, jednak rozbijając dane osobno na BTC oraz na ETH można dojść do bardziej szczegółowych wniosków.

Przykładowo w sierpniu 2020 roku wzrost był w dużej mierze zapewniony przez ETH ze względu na popularność zdecentralizowanych finansów. W miesiącach jesiennych i zimowych, uruchomienie przez PayPal wsparcia dla zakupów kryptowalutowych dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych w listopadzie 2020 r. oraz instytucjonalna adopcja kryptowalut przez Grayscale i Microstrategy skrzyżowały się z silnymi wzrostami cen bitcoina, pobudzając jeszcze szerszy wzrost popularności cyfrowych aktywów.

Do stycznia, globalna liczba użytkowników bitcoina była szacowana na 71 milionów, w porównaniu do 14 milionów w przypadku etheru. Każda z monet odnotowała ogromny wzrost użytkowników w tym miesiącu – odpowiednio o 30,2% i 13,1%.

Miesięczny wzrost użytkowników BTC i ETH. Źródło: Crypto.com

Crypto.com zwraca jednak uwagę na pewne ograniczenia i zastrzeżenia, o których należy pamiętać w odniesieniu do wyników badania. Metodologia opiera się na danych on-chain BTC i ETH, analizie ankiet i własnych danych wewnętrznych giełdy kryptowalutowej, ale prawdopodobnie nie pokazuje w pełni użytkowników over-the-counter i transakcji off-chain.

Crypto.com szacuje również ilu użytkowników on-chain nadal posiada kryptowaluty, w porównaniu z liczbą osób, które prawdopodobnie już sprzedały swoje udziały w BTC. Ponadto, należy wziąć pod uwagę błąd próbkowania (ze względu na pewne wykorzystanie wewnętrznych ankiet i danych), a także możliwe różnice między przepływami depozytów na giełdach. O ile dane nie muszą być więc w pełni dokładne, to wraz z upływem czasu pokazują zauważalny trend wzrostowy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw akcje | biomedlub notowania | biomedlub akcje | kurs dolara | analiza bitcoin |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here