Naga MarketsAmerykański inwestor i zarządzający funduszami hedgingowymi, znany też z licznych wystąpień w telewizjach inwestycyjnych, Bill Ackman wypowiedział się przemawiając na wirtualnym wydarzeniu organizowanym przez The Wall Street Journal na temat kryptowalut, w tym o Bitcoinie. Według niego nie mają one żadnej wewnętrznej wartości, jednak podziwia niektóre z nich za mocne wzrosty. Inwestor i zarządzający twierdzi jednak, że sam nie zainwestowałby w nie większej gotówki.

  • Podczas przemówienia organizowanego przez Wall Street Journal, Bill Ackman wypowiada się na temat kryptowalut
  • Według niego, kryptowaluty takie jak BTC nie mają żadnej wartości
  • Podziwia jednak generowane wzrosty przez niektóre kryptowaluty
  • Sam jednak nie zainwestowałby w nie większej gotówki – twierdzi zarządzający

Kryptowaluty nie mają “żadnej wewnętrznej wartości” – Bill Ackman

Podczas wywiadu prowadzonego przez The Wall Street Journal, inwestor i zarządzający Bill Ackman – znany m.in z częstych wystąpień w telewizjach inwestycyjnych – zaoferował dość osobliwe spojrzenie na aktywa cyfrowe – kryptowaluty. Już w pierwszych słowach zarządzający powiedział, że postrzega on aktywa cyfrowe jako wyzwanie dla niektórych inwestorów, ponieważ nie mają one “żadnej wewnętrznej wartości”.

Te artykuły również Cię zainteresują
W dalszej części wypowiedzi dodał on, że że kryptowaluty nie są miejscem, w którym “czułby się komfortowo umieszczając znaczącą ilość” pieniędzy. Mimo to jednak stwierdził, że podziwia osoby inwestujące w kryptowaluty oraz stopy zwrotu, jakie ten spekulacyjny walor potrafi wykonywać. Z jego wypowiedzi można było również wywnioskować, że sam żałuje swojej postawy patrząc na niedawne wzrosty cyfrowych walut.

wykres Kurs BTC H1 13.05.2021
Kurs BTC H1 13.05.2021

To, że kryptowaluty są spekulacyjnym aktywem dowiodły w ostatnim czasie choćby zachowania po publikacji postów na portalu Twitter przez CEO Tesli – Elona Muska. Początkowo, kiedy CEO Tesli podał informację o możliwości płatności za jego elektryczne cuda w kryptowalutach – BTC wystrzelił, dając szansę kryptowalucie na przełamanie zakresu 64 tysięcy dolarów za BTC.

W kolejnych dniach jednak Elon Musk ogłosił za pośrednictwem Twittera, że Tesla Inc. zawiesiła korzystanie z Bitcoin przy zakupie swoich pojazdów. Według oświadczenia, firma była “zaniepokojona szybko rosnącym wykorzystaniem paliw kopalnych do wydobywania Bitcoin i transakcji”, a podczas gdy kryptowaluty były “dobrym pomysłem na wielu poziomach” i mają “obiecującą przyszłość”, nie mogą one przychodzić kosztem środowiska.

Zaraz po tym kryptowaluta spadła ponad 8 tysięcy dolarów, nadrabiając część spadku w późniejszych godzinach handlu. To jednak pokazuje, że utrata znacznej wartości kryptowaluty może być w każdym momencie podyktowana najmniejszym wpisem ważniejszych person w świecie finansów i nie tylko.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos kurs | dow jones industrial | wartosc dolara | akcje bml | notowania walut w czasie rzeczywistym |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here