Naga MarketsKurs BTC w góręSEC, CFTC oraz FinCEN, trzy z najważniejszych amerykańskich komisji nadzoru finansowego, wystosowały wspólne oświadczenie dotyczące rynku kryptowalut, w którym przypominają środowisku cyfrowych aktywów o konieczności przestrzegania polityki mówiącej o zapobieganiu procederom prania brudnych pieniędzy oraz finansowania terroryzmu. Zdaniem Tomasza Rozmusa związane z tym regulacje ograniczają wolność Bitcoina i innych kryptowalut wymuszając obowiązkową transparentność. Z drugiej strony, nawet pomimo ograniczeń, nadal są jednymi z najtańszych i najszybszych nośników wartości we współczesnym świecie.


Bitcoin i kryptowaluty na celowniku instytucji regulacyjnych. Chodzi o walkę z przestępczością

„W USA coraz częściej mówi się o konieczności uregulowania rynku, jednak zanim to nastąpi to wszystkie instytucje muszą wprowadzić dokładny zapis wszystkich transakcji w których udział biorą wirtualne waluty. Finansowanie terroryzmu i pranie pieniędzy to najczęstsze narzędzia dające powód do kontroli, a sama obowiązkowa transparentność znacznie zabija niegdyś główną zaletę kryptowalut. Niemniej jednak wciąż kryptowaluty są najszybszym i najtańszym nośnikiem wartości, co znacznie wyżej stawia je nad walutami fiducjarnymi” – komentuje Tomasz Rozmus z Tokeneo.

Zaledwie kilka dni temu tematem kryptowalut ponownie zainteresowała się również amerykańska skarbówka, która opublikowała pierwsze wytyczne od pięciu lat dotyczące obliczania podatku od zysków kryptowalutowych.

Pojawiły się wskazówki dot. hard forków i uzyskanych w ten sposób “darmowych” coinów. Wskazują one na to, że nowe kryptowaluty utworzone z hard forka należy traktować jako „zwykły dochód równy uczciwej wartości rynkowej nowej kryptowaluty po jej otrzymaniu”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here