Naga MarketsKryptowaluty coraz bardziej dla boomerów jak wynika z badaniaKryptowaluty stają się coraz bardziej popularne wśród starszej grupy inwestorów, których sklasyfikować można jako generacja Baby Boomers, jak wynika z badania przygotowanego przez australijską giełdę kryptowalutową.

Bitcoin: Australijscy seniorzy przekonują się do kryptowalut

Bitcoin, ale także inne kryptowaluty, zyskują na coraz większej popularności wśród starszych inwestorów, jak wynika z badania opracowanego przez australijską giełdę kryptowalutową BTC Markets. To jedna z najstarszych i największych platform w Australii założona w 2013 roku.Coraz więcej leciwych Australijczyków postrzega kryptowaluty jako instrumenty, które mogą być podstawą rozsądnej inwestycji. W swoim corocznym raporcie „Investor Report”, analitycy BTC Markets zaznaczyli, że giełda zanotowała aż 15% wzrost liczby klientów w grupie „powyżej 65 roku życia”. To także grupa, która przeciętnie składa największe depozyty.

Seniorzy wśród klientów BTC Markets stanowią obecnie około 5% osób spośród niespełna 325 tys. wszystkich użytkowników platformy. To sporo, a biorąc pod uwagę dynamiczny trend wzrostowy użytkowników tej grupy można pokusić się o stwierdzenie, że kryptowaluty już nie powinny być aktywem inwestycyjnym kojarzonym przede wszystkim z osobami młodymi.

Młodzi traderzy zostali pozbawieni swojego monopolu na kryptowaluty. – stwierdził CEO BTC Markets, Caroline Bowler.

fpmarkets

Warto jednak zaznaczyć, że wciąż to grupa inwestorów między 18 a 24 rokiem życia wciąż jest tą najbardziej dynamicznie rosnącą, przynajmniej w przypadku BTC Markets. Jednak składane przez ich depozyty w porównaniu do grupy 65+ są bardzo małe.

Zobacz również: Dogecoin zabrał mu wszystko. Teraz zaręczyny w NFT pozbawiły go partnerki

Przedstawiciele pokolenia Baby Boomers są często w tym miejscu swojego życia, gdy zgromadzili już znaczny majątek i mają wiele lat doświadczenia w inwestowaniu na rynkach finansowych. Nie martwią się tym, że przeznaczają mały procent swojego portfela na kryptowaluty. – podkreśliła CEO BTC Markets.

invest

Niemniej, największą grupą wciąż są inwestorzy w przedziale 25-44 lat, którzy stanowią około 2/3 klientów BTC Markets. Warto jednak zwrócić uwagę, jak szeroki jest to przedział, co nieco zaburza interpretację tego wyniku.

Co ciekawe, najczęstszym powodem inwestycji w krypto podawanym przez ankietowanych było przejście na wcześniejszą emeryturę, jak uznało 34% badanych. Natomiast 28% z nich dywersyfikuje w ten sposób swój portfel, a 23% mierzy się z FOMO (ang. fear of missing out – strach przed przegapianiem czegoś ważnego).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw akcje notowania | biomed akcje wykres | system blik | cena akcji tauron | eur usd wykres | kurs orange | forex waluty online |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here