Naga Markets

Bitcoin i inne kryptowaluty oczekują na Fed. Notowania CoinBase załamały się i spadły o 21%Tak samo jak posiedzenie Fed wpływa na notowania giełowe, podobnych zależności możemy spodziewać się na rynku kryptowalut. Dalsze umocnienia USD, prawdopodobnie znowu osłabią sektor crypto. W aspekci regulacji prawnych coraz częściej dyskutuje się o sposobie na regulowania tej branży, ostatnio nawet Christina Lagarde wypowiedział się pośrednio o tym pomyśle.

Bitcoin może tracić przez umocnienie dolara

Zwolennicy kryptowalut negatywnie zareagowali na deklarację Christiny Lagarde, odnośnie wprowadzenia ,,cyfrowego euro”. Była by to swojego rodzaju kryptowaluta, zastępująca w pewnym stopniu normalną gotówkę. Jednak niechęć została spowodowana naciskami szefowej EBC na ,,zapewnienie wirtualnej walucie najwyższego standardu prywatności”.Senator Ted Cruz z Texasu, zaproponował, aby w konstytucji stanu (Texas) uwzględniono nowy zapis dotyczący kryptowalut. To by miało zapewnić prawną stronę posiadania i używania coinów przez obywateli.

Dzisiejsze posiedzenie Fedu, prawdopodobnie ponownie osłabi Bitcoina, wzrost dolara z pewnością nie przełoży się na jego siłę. Jednak zawsze jest szansa na mniejsze ruchy rady prezesów Fed, co z drugiej strony dałoby Bitcoinowi pole do wzrostów, spekuluje się, że przy spadkach USD, kurs najpopularniejszej krypto może wzrosnąć nawet do 28 000 USD, jednak jest to mało spodziewany scenariusz.

Na tapecie ponownie pojawia się sytuacja firmy CoinBase. SEC (kontroler giełdy w USA) pozwał giełdę kryptowalut o oferowanie produktów funkcjonujących jako papiery inwestycyjne, lecz które nie są zarejesrtowane, ani objęte żadnym nadzorem. Na wczorajszej sesji giełdowej kurs firmy spadł o 21 proc..

Tym razem można powiedzieć o trochę dłuższej perspektywie czasowej, niż tylko o tygodniu. Kurs Cardano od poniedziałku zaliczył stratę rzędu 12 proc., zakończyło to kształtowanie formacji podwójnego szczytu, od dzisiejszego poranka kurs stara się wzrastać, jest szansa na to, że osiągnięto swojego rodzaju minimum i można teraz będzie oczekiwać wzrostów tego aktywa. 12 lipca kurs osiągnął lokalne minimum (0,4020 USD), wcześniej taki poziom określał się w połowie maja. Teraz jest to 0,4650 USD.

Tygodniowe zmiany najpopularniejszych krypto (20.07.22/27.07.22)

  • Bitcoin BTCUSD / zmiana tygodniowa: – 9,89 proc. / aktualna cena: 21 301 USD
  • Etherum ETHUSD / zmiana tygodniowa: – 7,46  proc. / aktualna cena: 1457,55 USD
  • Litecoin LTCUSD / zmiana tygodniowa: – 8,90 proc. / aktualna cena: 53,43 USD
  • Dogecoin DOGEUSD / zmiana tygodniowa: -10,62 proc. / aktualna cena: 0,06221 USD
  • Fear and Greed Index aktualnie wskazuje ,,strach” na poziomie 28 (skala jest od 0 do 100).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orange akcje rekomendacje | amrest gpw | kurs enea | notowania pge | kghm gpw | kurs pkn | kurs dolara nowozelandzkiego prognozy 2021 |

NEDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here