Naga Marketsbitcoin kobietyNa liście „Najbogatszych w 2020 roku” Forbesa znajduje się ponad 2000 miliarderów – ale tylko garstka pochodzi ze świata kryptowalut. Kim są?

  • Mała liczba krypto-miliarderów na liście Forbesa.
  • Znamy najbogatszego fana BTC

Tylko czterech przedsiębiorców, którzy zdobyli fortunę na rynku BTC, znalazło się wśród 2095 miliarderów magazynu. Najbogatszym człowiekiem w tej przestrzeni jest współzałożyciel Bitmaina, Micree Zhan, który pojawia się na 690. pozycji na liście (majątek 3,2 USD mld USD). Jego wspólnik, Jihan Wu, wskoczył na miejsce 1307, z kwotą 1,8 miliarda dolarów.

Nie tylko bitcoin pomaga zarobić miliardy

Na liście znalazł się też były dyrektor generalny Ripple Chris Larsen (886. pozycja, 2,6 miliarda dolarów) i prezes Coinbase, Brian Armstrong (miejsce 2087., 1 miliard dolarów).

Co ciekawe, majątek dyrektora generalnego Binance, Changpenga Zhao, ponoć też wynosi ponoć 1 mld USD. Mimo tego Forbes nie umieścił go na liście. Zhao został za to wymieniony na trzeciej pozycji na liście „Najbogatszych ludzi pod kątem posiadanych kryptowalut”. Z kolei założyciele Gemini Tyler i Cameron Winklevoss mają w coinach aż 1,8 miliarda dolarów.

Bitcoin czy banany?

Okazuje się więc, że posiadanie bitcoinów i inwestowanie w ten rynek jest opłacalne. Firmy działające na rynku technologii blockchain i kryptowalut nadal prężnie działają. Coraz częściej można nawet spotkać się z opiniami, że zyskają one na znaczeniu w w czasie rozpoczynającego się kryzysu. Blockchain może zapewnić bowiem transparentność łańcuchów dostaw. Z kolei BTC i inne czołowe kryptowaluty mogą w oczach wielu inwestorów zostać uznane za tzw. bezpieczne przystanie w czasach, gdy sztucznie pompowane waluty fiat zaczną tracić na wartości w wyniku inflacji.

Mimo tego nadal wielu miliarderów, jak np. Warren Buffett, niechętnie patrzy na cyfrowe waluty. Przykładowo Mark Cuban powiedział jakiś czas temu, że wolałby raczej „mieć banany” niż bitcoiny.

Najbliższy rok może być ostatecznym testem dla kryptowalut. Jeśli nadal będą zyskiwały na wartości na wykresie – jak jest obecnie – może się okazać, że faktycznie zostaną uznane przez ogół rynku na safe haven.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here