Naga MarketsBitcoin i Ethereum znalazły się na nowym ATH - Bitpanda podsumowuje tydzień na rynku kryptowalutZa nami historyczny tydzień dla całej społeczności kryptowalutowej. Bitcoin otarł się o poziom 67 tys. dolarów, ustanawiając tym samym własny rekord wszechczasów. Duży na to wpływ miało zezwolenie SEC na pierwszy w dziejach bitcoinowy ETF w USA. Z trzema kolejnymi zielonymi, długimi świecami, BTC utworzył formację “trzech białych żołnierzy” na wykresie tygodniowym, który jest uważany za wskaźnik kontynuacji hossy.

Bitcoin sięga szczytów – pierwszy w USA ETF na kryptowalutę

Największa kryptowaluta pokonała wszystkie główne altcoiny na rynku, a jej dominacja wzrosła do 48 proc. Od połowy września BTC wzrósł już o około 70 procWykres ceny BTC
Wykres ceny BTC

ProShares Bitcoin Strategy exchange – traded fund (ETF) przeszedł do historii 19 października, gdy zadebiutował na nowojorskim parkiecie pod nazwą BITO. W dniu otwarcia ETF odnotował wolumen na poziomie ponad 1 mld dolarów. Byłto jeden z najwyższych obrotów, uzyskanych w ciągu pierwszego dnia notowań ETF – ów w historii.

Szacuje się, że w pierwszym dniu do BITO napłynęło prawie 600 mln dolarów, co stawia go w gronie liderów branży pod względem przepływów netto. Nowy instrument na nowojorskim parkiecie otworzył ekspozycję na Bitcoina dla dużego segmentu inwestorów, którzy już posiadali rachunek maklerski do kupowania akcji i ETF – ów, ale nie do kryptowalut.

Ethereum z nowym ATH

W ostatnich tygodniach to Bitcoin znajdował się w centrum uwagi i nadawał ton i kierunek całemu rynkowi. Tymczasem druga największa kryptowaluta, Ethereum podążyła śladem BTC i również zanotowała swój nowy rekord notowań.

Wykres ceny Etheru
Wykres ceny Etheru

Na wykresie ETH widoczna jest odwrócona formacja głowy i ramion, co powinno być sygnałem do dalszych wzrostów aktywa.

Przegląd altcoinów

Polkadot była jednym z najlepiej radzących sobie aktywów w ostatnich tygodniach – zyskała około 80 proc. od najniższego poziomu z września i aż 320proc. od najniższego poziomu z lipca. DOT zdołał przebić się ponownie powyżej poziomu 40 dolarów i obecnie znajduje się bardzo swojego rekordowego szczytu osiągniętego w maju tego roku.

W tym tygodniu swoje 10 urodziny obchodzi Litecoin. W październiku 2011 roku, sieć jednej z najstarszych kryptowalut na rynku została uruchomiona po raz pierwszy. Notowania LTC znajdują się w momencie pisania tego tekstu w okolicach 200 dolarów. Co ciekawe, Litecoin jest jedną z niewielu kryptowalut, która w 2021 roku nie zdołała przebić swojego wyniku z końca poprzedniej hossy w roku 2018.

Cardano wyłamało się z formacji trójkąta symetrycznego, co wskazuje na kontynuowanie długoterminowego trendu wzrostowego notowań ADA. Tym samym po krótkim okresie konsolidacji kupujący odzyskali kontrolę nad ceną, a Cardano zmierza powoli w kierunku granicy 3 dolarów.

Autor: Lukas Enzersdorfer – Konrad, CPO Bitpanda

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: aktualny kurs euro dolar | bitcoin akcje | notowania eurocash | ropa naftowa kurs | jsw akcje rekomendacje | alior akcje | pekao akcje opinie |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here