Naga MarketsBitcoin i Ethereum ze skromnym wzrostem. Litecoin stracił 9% w ubiegłym tygodniuW ostatnim tygodniu w gronie 20 największych kryptowalut najwyższe stopy zwrotu inwestorom zaoferowały inwestycje w tokeny sieci Stellar oraz Ripple. XLM i XRP rosły na przełomie 7 dni kolejno o 87% oraz 38%, co było zdecydowanie najmocniejszym zyskiem w grupie topowych cyfrowych aktywów. Bitcoin (BTC) oraz Ether (ETH) po silnych spadkach obserwowanych w czwartek ostatecznie zyskiwały zaledwie 0,7% oraz 0,5%, a po stronie spadkowiczów wyróżniał się między innymi Litecoin, który tracił ponad 9%.

  • Liderem deprecjacji w grupie dwudziestu czołowych kryptowalut okazał się OKB spadający o 15%
  • Czwartkowa deprecjacja BTC o ponad 8%, która była najsilniejszą w serii wzrostów z ostatnich miesięcy, negatywnie odbiła się na szerokim rynku kryptowalut
  • Ostatecznie jednak kurs bitcoina odbija trzeci dzień z rzędu i w poniedziałek powraca wyraźnie nad poziom 18,5 tys. dol.

XLM oraz XRP liderami wzrostów. Najwyższa stopa zwrotu w ostatnim tygodniu

Tokeny XLM w poniedziałek poruszają się w okolicach poziomi 0,2 dol., XRP testują natomiast strefę 0,63 dol., jednak w minionym tygodniu plasowały się zdecydowanie wyżej. Czwartkowa korekta wykasowała sporą część dynamicznych zysków z pierwszej części tygodnia, kryptowaltuom udało się jednak utrzymać dwucyfrowe stopy zwrotu wynoszące kolejno 87% oraz 38%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Od początku roku token sieci Ripple zyskuje niemal 230%, Stellar rośnie natomiast w tym samym przedziale czasowym o prawie 350%. Dla porównania kurs BTC od stycznia 2020 zwiększał swoją wartość o 160%.

Tak jak wspomniano na początku sam BTC, jak i drugi w kolejności pod względem rynkowej wielkości ETH, utrzymały zaledwie skromny odsetek zeszłotygodniowych zysków. W momencie, gdy bitcoin w czwartek osuwał się o ponad 8%, Ether w ten sam dzień tracił około 9% i chwilowo spadał poniżej poziomu 500 dol. W poniedziałek jednak odbija podobnie jak BTC i testuje poziom 590 dol.

Dodatnie stopy zwrotu w gronie 20 największych kryptowalut. Źródło: Coinpaprika.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Bitcoin zaledwie o krok od najwyższego zamknięcia w historii

Jeżeli bitcoin w trakcie poniedziałkowej sesji nie osunie się o ponad 4 tysiące dolarów (25%) i nie wróci w okolice poziomu 14 tys. dol., to zapewni sobie najwyższe zamknięcie świecy miesięcznej w historii. W grudniu 2017 roku, kiedy kurs BTC osiągał historyczne maksima (ATH) w okolicach 20 tys. dol., ostateczne zamknięcie miesiąca miało miejsce zdecydowanie niżej, na wysokości 13,88 tys. dol.

Obecnie bitcoina od ustanowienia nowego rekordu dzieli zaledwie kilkanaście godzin, a zamknięcie miesiąca w okolicach poziomu 19 tys. dol., może być bazą do kontynuacji silniejszego odbicia i dalszego ruchu wzrostowego.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNotowania FW20 względem kursu odniesienia drgnęły jedynie o 1 pkt.
Następny artykułZCh Police: Sąd zarejestrował podwyższenie kapitału GA Polyolefins
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here