Naga Markets

Bitcoin i ethereum zbite z pantałyku. Silny dolar zaszkodził kryptowalutomPomimo bardzo obiecujących wzrostów przez zdecydowaną większość środowej sesji, główne kryptowaluty dodawały praktycznie całe swoje zyski przed jej zakończeniem, reagując na umacniający się kurs dolara po podsumowaniu posiedzenia i po konferencji prasowej Rezerwy Federalnej (Fed). W efekcie ethereum (ETH) oraz bitcoin (BTC) kończyły dzień w tym miejscu, w którym go zaczęły kasując 10% oraz 5% jednodniowego zysku.

Silny kurs dolara osłabił kryptowaluty. Poczuł to bitcoin oraz ethereum

W środę wieczorem prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, utwierdził rynki w przekonaniu, że w marcu bank centralny rozpocznie cykl podwyżek stóp procentowych. Spowodowało to, że kurs dolara znalazł się na wielotygodniowych maksimach, a w czwartek kontynuuje swój rajd aprecjacyjny.Taki scenariusz jest oczywiście niekorzystny dla aktywów ryzyka: walut towarowych, akcji oraz kryptowalut. Widać to między innymi na wykresie bitcoina, który rósł przez zdecydowaną większość dnia, a od godziny 20:00 czasu polskiego (moment decyzji Fed), zaczął wyraźniej tracić.

Ostatecznie ponad pięcioprocentowe zyski zostały zmienione na stratę 0,4%, BTC/USD kończył dzień na poziomie 36,8 tys. dol., w czwartek spadając o kolejne 1,51% i ustanawiając dzienne minimum na 35,5 tys. dol.

Bitcoin i ethereum zbite z pantałyku. Silny dolar zaszkodził kryptowalutom
Bitcoin zareagował spadkowo na umocnienie dolara amerykańskiego, notowania BTC/USD

Sytuacja nie wygląda lepiej na wykresie ethereum. ETH/USD w środę przez chwilę rósł o ponad 10% i testował strefę oporu wyznaczaną przez poziom minimów z września ubiegłego roku. Przed końce dnia cały zysk został jednak zrównany do zera, a druga pod względem kapitalizacji kryptowaluta ostatecznie kończyła dzień pod poziomem 2500 dol.

W czwartek ETH/USD traci 1,8% i wyznacza dzienny dołek na 2355 dol.:

Bitcoin i ethereum zbite z pantałyku. Silny dolar zaszkodził kryptowalutom
Ethereum nadal pozostaje blisko półrocznych minimów, notowania ETH/USD
Zonda

Kryptowaluty na czerwono. W gronie TOP20 dominują spadki

Umacniający dolar oraz spadający bitcoin to wystarczająca mieszanka, aby negatywnie wpłynąć na szeroki rynek cyfrowych aktywów. Wśród dwudziestu największych altcoinów pod względem kapitalizacji w czwartkowy poranek dominuje kolor czerwony, a w przeciągu ostatniej doby najsilniej tracą tokeny avalanche (AVAX), terra (LUNA) oraz solana (SOL), osuwając się o ponad 5%.

Bitcoin i ethereum zbite z pantałyku. Silny dolar zaszkodził kryptowalutom
Spadki w czwartkowy poranek na rynku kryptowalut są powszechne. Źrodło: Coin360.com

W efekcie swoje ostatnie zyski oddaje cały rynek cyfrowych aktywów, a kapitalizacja spadając o 3% wraca do pułapu 1,7 bln dol. i jest o bilion dolarów niższa niż w rekordowym momencie z listopada ubiegłego roku.

XTB

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: oncoarendi gpw | kurs lotos | lew kurs | benefit akcje opinie | akcje mbank | euro rubel | pgnig kurs |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here