Naga MarketsBitcoin i ethereum z nowymi rekordami. BTC kosztuje ponad 68 tys. dolarów!Kryptowaluty osiągają we wtorek rekordowe poziomy, w ramach nieprzerwanego rajdu cyfrowych aktywów, który napędza między innymi bitcoin (BTC) oraz ethereum (ETH). Zdaniem części analityków, jest to wynikiem poszukiwania przez inwestorów alternatywnych inwestycji, które mają zabezpieczyć przed ryzykiem nadmiernego skoku inflacji.

  • Bitcoin od początku roku zwiększa swoją wartość ponad dwukrotnie, ethereum w tym samym czasie rośnie ponad pięciokrotnie
  • W gronie 20 największych kryptowalut widać euforię związaną z rekordami (ATH) na rynku ETH i BTC, najpozytywniej reaguje litecoin (LTC)
  • Łączna kapitalizacja całego ekosystemu cyfrowych aktywów przekroczyła poziom 3 bilionów dolarów
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin znowu najdroższy w historii, ethereum idzie w jego ślady

Bitcoin, największy na świecie cyfrowy token zyskał w poniedziałek ponad 6,7% i ustanawiał historyczne maksima, we wtorek pogłębiając aprecjację o kolejne 3,6%, testując poziom 68 513 dolarów.Bitcoin wybija szczyty ustanowione 20 października i jeżeli te zostaną utrzymane jako nowa strefa wsparcia, wtedy nie można wykluczyć dalszej aprecjacji oraz tak zwanego „odkrywania cen”, czyli poruszania się po obszarach kursowych, które nie były wcześniej notowane.

Bitcoin i ethereum z nowymi rekordami. BTC kosztuje ponad 68 tys. dolarów!
Bitcoin powyżej 68 tysięcy dolarów

W tym samym czasie ethereum na początku tygodnia rosło o 4,2%, a we wtorek dodaje do swojej wartości 0,2% i testuje poziom 4842,65 dol., na luksemburskiej giełdzie Bitstamp. Całkowita wartość cyfrowych tokenów śledzonych przez Coinpaprika osiągnęła rekordowy poziom 3,1 biliona dolarów.

Bitcoin i ethereum z nowymi rekordami. BTC kosztuje ponad 68 tys. dolarów!
Ethereum idzie w ślad BTC i również ustanawia historyczne maksima

Próba ustalenia, dlaczego wirtualne waluty tak dynamicznie rosną jest często trudnym zadaniem, ale niektóre teorie wskazują na rosnący apetyt na te aktywa, które mogą przynieść zyski nawet wtedy, gdy pandemiczne ożywienie gospodarcze podsyca inflację. Bitcoin wzrósł w tym roku o ponad 130%, a ethereum o około 550%, choć dla krytyków zmienność nieodłącznie związana z cyfrowymi tokenami szkodzi im i „psuje” tezę sugerująca, że mogą być dobrymi magazynami wartości na trudne czasy.

Rekordowo niskie realne stopy procentowe na świecie mogą również podsycać apetyt na bardziej ryzykowne inwestycje. Rezerwa Federalna w swoim raporcie ostrzegła, że ceny aktywów są narażone na ryzyko, jeśli nastroje ulegną pogorszeniu. Wskazała również na zagrożenia związane z stablecoinami, rodzajem tokena, który ma mieć stałą wartość.

Bitcoin po raz ostatni pobił rekord w październiku po uruchomieniu pierwszego powiązanego z Bitcoinem ETF-u dla amerykańskich inwestorów. Ten przełomowy krok podsycił narrację, że wirtualne monety zdobywają większą akceptację głównego nurtu, w tym inwestorów instytucjonalnych.

Zonda

Cardano, dogecoin, shiba inu oraz litecoin również mocniej w górę

Chociaż za aprecjacją ETH i BTC nie podąża cały rynek altcoinów, to w przeciągu ostatniej doby w gronie 20 największych kryptowalut zdecydowanie przeważa kolor zielony. Najmocniej rosną między innymi cardano (ADA), które umacnia się o niemal 8% do poziomu 2,21 dol., oraz petcoiny, w tym dogecoin (DOGE) oraz shiba inu (SHIB), których wartość zwiększa się kolejno o 4% oraz 5,6%.

Na wyróżnienie zasługuje również litecoin (LTC), który dodaje do swojej wartości niemal 17% i kosztuje w tym momencie ponad 243 dol. Dzięki temu kryptowaluta wybija lokalne maksima ustanawiane we wrześniu i jest w tym momencie najdroższa od drugiej połowy maja, kiedy miejsce miały silne jednosesyjne spadki, o zasięgu 36%.

Bitcoin realizuje „ostateczny skok” w kierunku północnym

Mimo to, kurs bitcoina w tym roku pozostaje niestabilny. W czerwcu token spadł poniżej 30 000 dolarów w związku z krytyką zużycia energii i chińskiego zakazu obrotu kryptowalutami. Następnie odbił się częściowo, ponieważ sektor kryptowalutowy dostosował się do nowych warunków.

– Najnowsze wybicie w Bitcoin może sygnalizować początek ostatecznego push-up na czwarty kwartał, zanim rynek kryptowalut wykaże bardziej wyraźną konsolidację w przyszłym roku. Wzmocnienie BTC, ETH i wielu innych altcoinów wygląda na prawdopodobne w nadchodzących tygodniach – komentował Fundstrat w raporcie techniczno-strategicznym w poniedziałek.

Innym powodem rajdu BTC może być Elon Musk, najbogatszy człowiek świata. Zwolennicy Muska na Twitterze w stworzonej przez niego ankiecie zagłosowali za sprzedażą przez miliardera 10% udziałów w produkującej samochody elektryczne firmie Tesla Inc.

To rodzi pytanie, co może zrobić z uzyskanymi dochodami. Musk wcześniej powiedział, że chciałby, aby BTC odniósł sukces i że osobiście kupił bitcoina, ethereum oraz dogecoina.

Michael Saylor, szef MicroStrategy Inc. wspomniał o deklarowanych korzyściach z BTC w odpowiedzi na tweet Muska dotyczący ankiety. Konwersja bilansu Tesli na BTC “zapewniłaby dywersyfikację, ochronę przed inflacją i większe zyski dla wszystkich inwestorów w sposób efektywny podatkowo” – powiedział.

Nieco ponad dziesięcioletni rynek aktywów cyfrowych zwiększył się czterokrotnie w stosunku do wartości z końca roku 2020. Poza Bitcoinem, coraz więcej osób jest przyciąganych do gospodarki kryptowalutowej ze względu na tak zwane zdecentralizowane usługi finansowe, a także niezamienne tokeny NFT.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here