Naga MarketsBitcoin i ethereum z nowym funduszem powierniczym, który ma ograniczać zmiennośćIlościowy kryptowalutowy fundusz hedgingowy Cambrian Asset Management jest zdania, że jego dwa nowe aktywnie zarządzane fundusze powiernicze, oparte na bitcoinie (BTC) oraz ethereum (ETH), pozwolą zarządzać ryzykiem nadmiernej zmienności i ponadprzeciętnych spadków.

Kryptowaluty mniej zmienne w ramach funduszu hedgingowego?

Fundusz o wartości 200 milionów dolarów poinformował w komunikacie prasowym w tym tygodniu, że jego strategia będzie „zarządzać ryzykiem spadkowym i utrzymywać znaczny potencjał wzrostu, jednocześnie starając się odroczyć zdarzenia podlegające opodatkowaniu dla swoich inwestorów.”Cambrian twierdzi, że ta strategia pomogła jego funduszom hedgingowym zmniejszyć zmienność o ponad 70%, jednocześnie zapewniając wyższe zwroty niż pasywny indeks aktywów cyfrowych w ciągu ostatnich trzech lat.

Tylko inwestorzy instytucjonalni i akredytowani mogą kupować w funduszach powierniczych należących do podmiotu z początkową minimalną inwestycją w wysokości 50 000 dol. Fundusze będą pobierać 4% opłaty za zarządzanie, prawie dwukrotnie więcej niż opłaty naliczane przez Grayscale Bitcoin Trust.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Flagowy fundusz hedgingowy Cambrian zwrócił 76% w tym roku do sierpnia, donosi Bloomberg, powołując się na osoby powiązane ze spółką.

– Jesteśmy podekscytowani, że możemy zaoferować nowy sposób inwestowania w aktywa cyfrowe poprzez uruchomienie tych funduszy. Inwestorzy wielokrotnie pytali nas, czy mogą korzystać z naszych systemów, aby aktywnie zarządzać swoją ekspozycją na bitcoina lub ether, aby chronić się przed spadkami, które są typowe dla rynków aktywów cyfrowych.

invest

Te fundusze powiernicze starają się właśnie to zrobić i zapewnić te same korzyści inwestorom, którzy chcą uzyskać ekspozycję na BTC i ETH – powiedział Martin Green, prezes Cambrian.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułHODL-erzy bitcoina wywołają rajd ceny BTC/USD do nowych maksimów
Następny artykułTIM S.A. [TIM], T-Bull [TBL] – Gorące spółki dnia
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here