Naga Markets

Bitcoin i ethereum w górę po posiedzeniu FOMC. Kryptowaluty reagują na spadek kursu dolaraCena głównych kryptowalut gwałtownie wzrosła w środę po tym, jak Rezerwa Federalna (Fed) ogłosiła, że przyspieszy tapering swojego programu skupu aktywów oraz chęć trzykrotnych podwyżek stóp procentowych. Kurs dolara tracił po posiedzeniu wspierając między innymi bitcoina (BTC) oraz ethereum (ETH).

Bitcoin i ethereum reagują na spadek kursu dolara i posiedzenie FOMC

Po ogłoszeniu przez Fed decyzji monetarnych, bitcoin wzrósł z około 47 800 dolarów do ponad 49 350. Obecnie kryptowaluta warta jest nieco mniej, w środę realizowała jednak ponad jednoprocentowy wzrost. Drugi pod względem kapitalizacji token sieci Ethereum, ether (ETH), rósł natomiast o ponad 4% i w czwartek kontynuuje aprecjację powracając nad psychologiczny opór/wsparcie 4 tys. dol.Rynek kryptowalut wziął pod uwagę decyzję Fed o przyspieszeniu taperingu, ma na swoim koncie jednak wyraźną korektę w ostatnich tygodniach. Bitcoin stracił ponad jedną czwartą swojej wartości od czasu osiągnięcia rekordowego poziomu 68 991 dolarów w listopadzie. Ethereum spadło natomiast o ponad 15% od swojego rekordowego poziomu 4 865,6 USD.

Analitycy spodziewali się, że główne kryptowaluty wzrosną, jeśli Fed okaże się mniej agresywny niż przewidywał rynek. Ostrożne komentarze szefa instytucji, Jerome Powella, spowodowały, że przed końcem sesji transakcje ryzyka znowu stały się aktywne, a inwestorzy zaczęli wyprzedawać dolara, na czym częściowo zyskały m.in. BTC i ETH.

Na rynku bitcoina (BTC) zostali tylko HODL-erzy, twierdzi Glassnode
Wykres ethereum (ETH) oraz bitcoina (BTC)

Bitcoin jest postrzegany jako zabezpieczenie ifnlacyjne, ale jego zmienność jest czynnikiem ryzyka

Wielu inwestorów uważa największą kryptowalutę pod względem kapitalizacji rynkowej za zabezpieczenie przed inflacją, ze względu na przekonanie, że jej podaż jest ściśle ograniczona. Z tą twardo zakodowaną procedurą kontrastuje polityka monetarna Rezerwy Federalnej, o której decyduje człowiek, a która rozbudowała swój bilans do około 8,7 biliona dolarów, zwiększając go dwukrotnie od początku tego tysiąclecia.

Gdy bitcoin jest postrzegany jako aktywo niebezpieczne, traderzy uważają, że luźna polityka monetarna zachęca inwestorów do dokonywania większych spekulacyjnych zakładów. Odejście od tych “gołębich” polityk może być czynnikiem hamującym dla cen bitcoina.

Nie jest również jasne, czy niezwykle wysoka liczba przypadków Covid-19 przestraszy rynki finansowe, a jeśli tak, to czy bitcoinowy rozlew krwi powtórzy scenariusz z pierwszej paniki, która miała miejsce w marcu 2020 roku.

Zonda

Kryptowaluty świecą się na zielono, avalanche liderem wzrostów

W skali dobowej w gronie 20 największych kryptowalut dwucyfrowe wzrosty notują avalanche (AVAX) oraz terra (LUNA) rosnąc kolejno o 14,63% oraz 11,25% do poziomów 104,09 oraz 64,72 dol., wynika z danych portalu Coinmarketcap.com.

Ponad siedmioprocentowe wzrosty realizują natomiast solana (SOL), chainlink (LINK) oraz polygon (MATIC), których wartość sięga obecnie 179,81, 19,92 oraz 2,13 dol.

Optymizm rynkowy po środowym osłabieniu dolara przełożył się również na wyraźniejszy skok łącznek kapitalizacji rynkowej, która powróciła powyżej pułapu 2,2 bln dol. Jest to jednak nadal zdecydowanie mniej niż w pierwszej połowie listopada, kiedy cały ekosystem cyfrowych aktywów był wyceniany na niemal 3 miliardy dolarów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: euro cena | wiadomości bitcoin | notowania ropy naftowej | celon pharma cena akcji | dino akcje kupno | kurs biomed lublin | kęty akcje wykres |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here