Naga MarketsBitcoin i Ethereum silnie akumulowane. Traderzy nie chcą sprzedawać swoich BTC oraz ETHFirma zajmująca się analizą danych on-chcian w sieci Bitcoina oraz Ethereum, Glassnode, zwróciła w tym tygodniu uwagę na rozbieżność (dywergencję) pomiędzy rosnącymi cenami, a utrzymującą się niską aktywność sieci. Chociaż na pierwszy rzut oka może to być niedźwiedzi sygnał, to podmiot przedstawia kilka przykładów sugerujących, że fundamenty stojące za BTC oraz ETH nadal pozostają bardzo mocne.

  • Aktywność w sieci Bitcoin znajduje się obecnie 35% niżej niż w trakcie szczytu ze stycznia. W przypadku sieci Ethereum są to wartości niższe o 33%
  • Spada również dzienna liczba transakcji (w przypadku BTC z 320 do 200 tys. dziennie)
  • Glassnode jest jednak zdania, że pomimo dywergencji pomiędzy aktywnością on-chain i cenami obu kryptowalut, Bitcoin i Ethereum generują jako sieci cały czas bycze sygnały
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin i Ethereum HODL Waves pokazują, że HODL-erzy dominują

Określenie, czy rozbieżność w aktywności on-chain jest obecnie bycza czy niedźwiedzia może być trudne, ponieważ więcej wolumenu obrotu aktywami cyfrowymi przenosi się na giełdy off-chain i instrumenty pochodne.Ponadto jak zauważa Glassnode, postęp technologiczny, taki jak grupowanie transakcji, przyjęcie SegWit oraz wykorzystanie Lightning Network i innych rozwiązań drugiej warstwy sprawia, że jest to niezwykle dynamiczna przestrzeń.

– Z drugiej strony, dynamika podaży, w szczególności patrząc na dojrzałość monet, zapewnia dość solidny sygnał w obu kierunkach. Podczas gdy obserwacje akumulacji i HODL-ingu są zazwyczaj wskaźnikiem długoterminowym (tzn. wymagają czasu, aby się rozegrać), obecny trend rynkowy jest historycznie silny dla byków.

Poniższe wykresy przedstawiają serię wskaźników dynamiki podaży dla Bitcoina i Ethereum, i pokazują, że istnieją podobieństwa między oboma łańcuchami i oba wyglądają na bardzo silne w tym momencie – komentuje firma analityczna on-chain.

Młode monety, czyli posiadające mniej niż 3 miesiące są najczęściej wydawane podczas fal dodatkowej zmienności. Spadek wskaźnik HODL Waves w zakresie młodych monet wskazuje, że rynek preferuje długoterminowe inwestycje, a nie wydatkowanie pozycji. Młode BTC stanowią obecnie tylko 15% podaży monet, a bardzo silny trend spadkowy jest nadal rozgrywany.

Bitcoin HODL Waves sugeruje spadek udziału bardzo młodych monet w podaży Bitcoina. Źródło: Glassnode

Fale HODL Ethereum to praktycznie taki sam wykres, z młodymi monetami zmierzającymi w dół w kierunku długoterminowego minimum 12,5% podaży znajdującej się obiegu.

Ethereum HODL Waves również pokazuje drastyczny spadek młodych monet. Źródło: Glassnode

W miarę jak młode monety dojrzewają i starzeją się, przekształcają się w monety w średnim wieku (od 3 miesięcy do 1 roku) i stare monety (powyżej 1 roku). Te dojrzałe monety mają statystycznie mniejsze szanse na wydanie, a ich rosnący odsetek sugeruje wzrost niepłynnej podaży

invest

Silny trend wzrostowy dojrzewania monet jest bardzo wyraźnie widoczny. Prawie 50% podaży BTC posiada obecnie wiek od 3 miesięcy do 3 lat.

Bitcoin HODL Waves dla średnioterminowych i długoterminowych monet. Źródło: Glassnode

– Podaż Ethereum wykazuje podobny trend z 70% podaży monet ETH uśpionych przez co najmniej 3 miesiące. W przypadku obu aktywów, te trendy wzrostowe w podaży starszych monet rozpoczęły się około marca 2021 roku, co odzwierciedla bardzo silny popyt na zakup i utrzymanie przez cały rynek byka – wyjaśnia Glassnode.

Ethereum HODL Waves dla średnioterminowych i długoterminowych monet. Źródło: Glassnode

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Żywotność w sieci ETH i BTC w dynamicznym trendzie spadkowym. To oznaka akumulacji

Aby podkreślić zmianę w zachowaniu rynku, a także minimalną chęć inwestorów długoterminowych do wydawania monet, warto przeanalizować wskaźnik żytowności dla obu łańcuchów, który wszedł w bardzo silny trend spadkowy. Najważniejsze zasady dotyczące wskaźnika przedstawiono poniżej:

  • Liveliness odwzorowuje czy więcej dni monetowych jest akumulowanych (HODL-ing) czy niszczonych (wydawanie) przez całkowitą podaż monet.
  • Trendy spadkowe sugerują akumulację, gdzie gromadzi się więcej dni uśpienia i dojrzałości monet, a mniej się wydaje.
  • Trendy zwyżkowe sugerują wydawanie, gdzie stare monety są przenoszone, czas życia jest niszczony i ma miejsce dystrybucja.
  • Stromsze trendy oznaczają silniejsze ruchy w jedną lub w drugą stronę

Żywotność Bitcoin ponownie weszła w trend spadkowy, który przyspieszył podczas obecnego rajdu cenowego.

Żywotność Bitcoin. Źródło: Glassnode

Ten sam wskaźnik dla Ethereum maluje bardzo podobny obraz, silnie spadając od majowej wyprzedaży. Biorąc pod uwagę, że ogromny wolumen ETH jest obecnie przedmiotem transakcji w ruchu NFT, wskazuje to, że duża część wolumenu to te same tokeny ETH zmieniające właściciela.

Żywotność Ethereum. Źródło: Glassnode
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: co to jest kod blik | lpp gpw | kryptowaluty | kurs franka prognozy | allegro cena akcji | akcje neuca | najniższy kurs euro |

Niezerowe salda w sieci Bitcoin i Ethereum cały czas w górę

– Kolejnym dobrym sygnałem przyjęcia, zainteresowania, akumulacji i HODL-ingu jest wzrost niezerowych sald. Niezerowe adresy Bitcoin kontynuują aprecjację, powróciły do poziomu ponad 38 mln adresów i są bliskie pokonania historycznych maksimów – komentuje Glassnode..

Niezerowe adresy BTC. Źródło: Glassnode

Podobnie jak jego starszy odpowiednik, Ethereum również mocno wzrasta, osiągając nowe szczyty niezerowych adresów na poziomie 60,7 mln

Niezerowe adresy ETH. Źródło: Glassnode

– Podczas gdy rozbieżność między ceną a aktywnością on-chain jest historycznie nienormalna dla pełnowymiarowego rynku byka, nie jest to rzadki obraz przed wybuchem hossy i przed spadkiem podaży. Okresy te często towarzyszą zakończeniu akumulacji na rynku niedźwiedzia, gdzie inwestorzy, którzy pozostają, są silnymi rękami, tymi z największym przekonaniem co do dalszych wzrostów.

Dynamika podaży wydaje się sugerować, że obecny jest niezwykle silny popyt bazowy, a to powinno nadal zapewniać wsparcie dla cen, jeśli trend się utrzyma. Agresywne wydawanie starszych monet byłoby kluczowym sygnałem unieważnienia tego założenia, na który należy uważać – podsumowuje Glassnode.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here