Naga MarketsEthereum i bitcoin (BTC) nie musiały przestrzegać przepisów prawa, gdy startowały – przyznał współzałożyciel Ethereum, Joseph Lubin, w wywiadzie dla magazynu branżowego Forkast opublikowanym 18 listopada.

Podczas wywiadu – który odbył się podczas Hongkongu FinTech Week – Lubin zauważył, że nowe projekty – w przeciwieństwie do bitcoina i ethereum – muszą być zgodne z przepisami, i wyjaśnił wpływ zastosowania prawa w przestrzeni kryptowalut.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin i tokeny a prawo

Lubin powiedział, że – aby przyciągnąć inwestorów – każdy projekt musi im dziś obiecać, że cena jego tokenu wzrośnie. To stawia te inicjatywy trochę po stronie firm, które emitują swoje akcje. To rodzi określone implikacje.

„W grę wchodzą przepisy dotyczące papierów wartościowych, teraz zaś nie możesz sprzedać tokenu użytecznościowego, ponieważ nie jest to właściwie token użytecznościowy, to stokenizowana akcja”

– wszedł na temat regulacji prawnych.

Ethereum ma przewagę na rynku

Podsumowując swoją wypowiedź, Lubin podkreślił też przewagę rynkową Ethereum jako pierwszego gracza w przestrzeni ICO. Mówiąc ściślej, zasugerował, że programiści Ethereum mieli okazję sprzedawać swoją kryptowalutę bez przestrzegania przepisów dotyczących papierów wartościowych, ponieważ ich projekt działał w ramach wciąż w dużej mierze nieuregulowanej branży.

Z drugiej strony, dodał, że konkurencyjne projekty nie mogą po prostu stwierdzić, że to, co sprzedają, jest tokenem użytecznościowym i unikać w taki sposób rejestrowania go jako akcji.

Nie podał konkretnych nazw, ale osoby śledzące rynek mogą łatwo wnioskować, że chodziło mu o przykład Telegramu. Firma niedawno miała wyemitować swoje tokeny GRAM. Te miały z kolei trafić do użytkowników, którzy zakupili je w ramach przedsprzedaży. Cały proces został jednak zablokowany przez SEC. Amerykański KNF stwierdził, że tokeny są faktycznymi akcjami, więc Telegram, który nie dokonał stosownych rejestracji w urzędzie, chce przygotować ich emisję w sposób, który jest niezgodny z prawem.

Telegram zwrócił się co prawda ostatnio do południowego sądu rejonowego w Nowym Jorku o odrzucenie oskarżeń ze strony amerykańskich organów regulacyjnych, nie wiadomo jednak, jak sprawa ostatecznie się potoczy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here