Naga MarketsŁączny przychód górników wydobywających bitcoina (BTC) w lutym 2021 roku przekroczył 1,36 miliarda dol., wynika z danych agregowanych przez portal The Block. Oznacza to pokonanie dotychczasowego rekordu ustanowionego w grudniu 2017 r. Nowy rekord ustanawia również Ethereum (ETH) mining, po raz pierwszy w historii pokonujący barierę 1 miliarda dol. przychodu.

  • Wzrost o 21,4% z poziomów styczniowych pozwolił osiągnąć rekordowe przychody na rynku miningu BTC
  • W przypadku sieci Ethereum wzrost z miesiąca na miesiąc wyniósł ponad 65%

Bitcoin z rekordowym przychodem z miningu w lutym

Całkowity przychód z wydobycia bitcoina przekroczył 1,36 miliarda dolarów w lutym, zgodnie z danymi The Block. To przebija poprzedni rekord wszech czasów osiągnięty w grudniu 2017 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niewielka część lutowego całkowitego przychodu z wydobycia – 186,4 miliona dolarów, czyli 13,7% – pochodziła z opłat transakcyjnych. Pozostałe 1,18 miliarda dolarów pochodziło z wydobycia bloków. Kopanie BTC mocno zyskało na wartości, ponieważ bitcoin po raz pierwszy w lutym przebił poziom 50 tys. dolarów oraz przekroczył poziom 1 biliona dolarów kapitalizacji rynkowej.

Całkowity dochód z wydobycia wzrósł o 21,4% w stosunku do styczniowego 1,12 miliarda dolarów.

Podczas gdy sprzęt do wydobywania BTC doświadczył niedoborów w grudniu, niektórzy dostawcy infrastruktury górniczej ogłosili ostatnio zamiar rozszerzenia działalności. Compute North ogłosiło 12 lutego, że zebrało 25 milionów dolarów, aby powiększyć swój zespół i zaplecze. A Poolin, chińska firma wydobywcza potwierdziła natomiast, że nabyła hashrate swojego rywala NovaBlock, który Poolin wykorzysta do ekspansji w Ameryce Północnej.

Ethereum mining: przychody z wydobycia ETH pokonały poziom 1 miliarda dolarów

Przychody z wydobycia etheru wzrosły o 65,1% w okresie od stycznia do lutego. W tym czasie opłaty transakcyjne wzrosły o 122,1%.

Przychody z wydobycia ETH często charakteryzują się relatywnie wysokim stosunkiem opłat transakcyjnych do przychodu z wydobycia bloków. Z całkowitego obrotu w lutym, 722,8 mln dolarów, czyli 52,8%, pochodziło z opłat. Pozostałe 644,4 miliona dolarów pochodziło z subsydiów blokowych.

Tymczasem czołowe pule wydobywcze Ethereum pozostają podzielone w kwestii tego, czy zmniejszyć przychody z transakcji górników poprzez Ethereum Improvement Proposal (EIP)-1559. Podczas gdy F2Pool, trzeci co do wielkości podmiot wydobywczy ETH powiedział, że popiera EIP-1559 w zamian za zmniejszenie zmienności przychodów z transakcji. Jednak największa pula, Sparkpool, sprzeciwia się tej propozycji.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax giełda | ropa wti kurs | kurs zl | wiadomosci kryptowaluty | euro kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here