Naga Markets

Bitcoin i Ethereum dokonują korekty ostatnich wzrostów. Czy nadchodzi piwot FEDu?Czołowe kryptowaluty takie jak BTC, ETH doświadczają minimalnej korekty po dwóch silnych dniach wzrostów. Tokeny tracą wraz z indeksami akcji (S&P 500 i Nasdaq Composite), które na poprzedniej sesji wzrosły najwięcej od odbicia po panice Covid-19.

Kryptowaluty podążają za Wall Street

Wydaje się, że silne ruchy na rynkach są spowodowane interwencją Banku Anglii, prośbom ONZ i innych instytucji o zaprzestanie podwyżek stóp procentowych i słabym odczytom z amerykańskiego rynku pracy. Te wydarzenia mogą wskazywać na od dawna oczekiwany zwrot w polityce monetarnej, a inwestorzy wydają się to coraz bardziej dostrzegać.

Po 2 tygodniach pełnych zmienności i przetestowaniu możliwego poziomu wsparcia 18800 dolarów oraz znacznych wzrostach, największa kryptowaluta traci dzisiaj na platformie Conotoxia cTrader 1,1 proc. o 11:30 UTC+2. Cena po wczorajszym przebiciu 10 i 20-dniowej średniej kroczącej zbliża się do 50-dniowej średniej, która może być lokalnym oporem. Odczyty wskaźnika MACD zdają się potwierdzać możliwą kontynuację wzrostów. Natomiast RSI znajduje się w strefie neutralnej i nie generuje potencjalnego sygnału wykupienia lub wyprzedania.

Cena BTC, świece dzienne Źródło: Conotoxia cTrader
Cena BTC, świece dzienne Źródło: Conotoxia cTrader

Ethereum

ETH też doświadcza korekty, odnotowując dzienny spadek o 1,5 proc. na platformie Conotoxia cTrader o 11:30 UTC+2. Cena tokenu znacznie straciła od Merge, czyli przejścia na bardziej efektywną technologię blockchain. Po ponad 1,5 miesiąca silnych wzrostów w lipcu i sierpniu przed tym wydarzeniem kryptowaluta zyskała dużo pola do potencjalnych spadków, które ostatecznie nastąpiły. Od szczytu z 13 sierpnia ETH stracił ponad 32 proc.

Cena ETH, świece dzienne Źródło: Conotoxia cTrader
Cena ETH, świece dzienne Źródło: Conotoxia cTrader

Następnie token przetestował możliwy poziom wsparcia w okolicach 1285 dolarów. Cena znajduje się nadal poniżej 100, 50 i 20-dniowej średniej kroczącej. Wskaźnik MACD może wskazywać jednak na potencjalne odbicie, podczas gdy oscylator RSI nie może generować jasnego sygnału, ponieważ znajduje się pomiędzy poziomami wykupienia i wyprzedania.

Rynek kryptowalut podobnie jak akcje i obligacje może znajdować się w głębokiej bessie. Jednak wysoka inflacja i oczekiwania coraz bliższej zmiany kursu w polityce monetarnej FEDu i innych banków centralnych zdają się wskazywać na możliwe nadchodzące odbicie w średnim terminie.

Czy wiesz, że kontrakty CFD pozwalają handlować zarówno na spadkach, jak i na wzrostach cen?

Kontrakty CFD umożliwiają otwieranie pozycji kupna i sprzedaży, a tym samym inwestowanie przy wzroście, jak i spadku kwotowań. W Conotoxia możesz wybierać spośród CFD na ponad 5000 instrumentów finansowych, w tym na ponad 140 CFD na kryptowaluty. Chcąc znaleźć CFD na wybraną kryptowalutę, wystarczy wykonać 4 proste kroki:

XTB
  1. Aby uzyskać dostęp do Trading Universe – nowoczesnego centrum produktów i usług finansowych, informacyjnych, inwestycyjnych i społecznych za pomocą jednego konta Smart, zarejestruj się tutaj.
  2. Kliknij “Platformy” w sekcji “Invest&Forex”
  3. Wybierz jeden z rachunków: demo lub live
  4. Na platformie MT5 lub cTrader wyszukaj poszukiwaną kryptowalutę CFD i przeciągnij ją do okna wykresu. Użyj opcji handlu jednym kliknięciem lub otwórz nowe zlecenie prawym przyciskiem myszy.


Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPrezes Glapiński dotrzymał słowa! RPP przerywa cykl podwyżek i pozostawia stopy bez zmian
Następny artykułDołek na GBP/USD? Funt zależny od polityki na Wyspach i siły dolara
Dyrektor polskiego oddziału Conotoxia Ltd., spółki świadczącej usługi inwestycyjne dla użytkowników portalu Cinkciarz.pl. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim. Z rynkami finansowymi związany prywatnie od 2007 roku, a zawodowo od 2010. Laureat statuetki FxCuffs w kategorii Blog Roku oraz Osobowość Roku. Autor niezliczonej ilości komentarzy i analiz dotyczących sytuacji na rynkach finansowych oraz gość ogólnopolskich stacji telewizyjnych, prasy oraz radia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here