Naga MarketsBitcoin i Ethereum były doskonałą okazją inwestycyjną dla znanego inwestoraBitcoin daje szansę dorobienia się sporej fortuny, jak pokazuje przykład Mike Novogratza, znanego inwestora i zwolennika kryptowalut. W ostatnim wywiadzie opowiedział uchylił on rąbką tajemnicy na temat swoich własnych inwestycji związanych z rynkiem kryptowalut oraz opowiedział o sytuacji związanej z Bitcoinem.

  • Novogratz zaczął wspierać rynek kryptowalut już w 2013 roku
  • Wtedy dokonał pierwszej inwestycji w Bitcoina, a rok później w Ethereum
  • Doświadczony bankier nadal posiada około 25% swojego majątku w postaci kryptowalut

Inwestor wspomina swoją przygodę z Bitcoinem

Bitcoin i Ethereum okazały się fantastycznymi inwestycjami w perspektywie długoterminowej. Jednym z inwestorów, który dorobił się kroci na kryptowalutowej hossie jest znany inwestor i weteran Wall Street z wieloletnim doświadczeniem na szczycie Goldman Sachs, Mike Novogratz.

Novogratz został zwolennikiem Bitcoina i Ethereum już odpowiednio w 2013 i 2014 roku. Inwestor postanowił pochwalić się niedawno swoimi osiągnięciami związanymi z rynkiem kryptowalut. Pierwszej inwestycji w krypto, Novogratz dokonał jeszcze w zamierzchłych czasach, gdy jeden Bitcoin kosztował zaledwie 100 dol. kupując 30001 BTC.

Bitcoin i Ethereum były doskonałą okazją inwestycyjną dla znanego inwestora
Kurs Bitcoina na przestrzeni lat. Źródło: tradingview.com

Wtedy, łączna suma inwestycji wynosiła zaledwie około 3 mln dol., a gdyby Novogratz trzymał Bitcoina aż do dzisiaj, mógłby pochwalić się zwiększeniem tej pozycji do 480 mln dol. Jednak jak twierdzi inwestor, w międyczasie pozbywał się części zgromadzonych BTC, ale nadal posiada część z zainwestowanych wówczas Bitcoinów.

Ethereum jest kolejnym coinem, w którego wierzy nowojorski inwestor. Novogratz zakupił 500 tys. ETH bezpośrednio od twórcy projektu, legendarnego Vitalika Buterina w transakcji OTC (ang. over-the-counter, rynek pozagiełdowy) i to za jedyne 0,99 dol. za sztukę. Inwestor żartował, że Buterin podwyższył cenę o 1 centa z uwagi na fakt, że Novogratz czekał zbyt długo z zawarciem transakcji.

Zobacz również: Ponad 300 niemieckich banków nałożyło ujemne oprocentowanie kont bankowych

Te 500 tys. ETH mogłyby być warte obecnie aż 230 mln dol., a jeśli zwrócimy wzrok w kierunku szczytów wszechczasów ETH – to nawet 725 mln dol. Rzecz jasna, Novogratz spieniężył jednak kryptowalutę już wcześniej wspominając o sytuacji kiedy w wystąpieniu publicznym twierdził, że obecny poziom 80 dol. raczej nie przełoży się na kontynuację wzrostów. Następnego dnia Ethereum wystrzeliło do 130 dol. a Novogratz skorzystał z tej okazji sprzedając część swoich coinów.

Novogratz nie chciał powiedzieć wprost ile dokładnie kryptowalut posiada obecnie, jednak zaznaczył, że stanowią one około 25% jego portfela.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here