Naga MarketsBitcoin i ether wkrótce na nowych szczytach? Wieloryby przygotowują się do rajdu BTC i ETHW nowym raporcie na temat warunków rynkowych, firma analityczna Santiment twierdzi, że duzi posiadacze bitcoina i etheru wydają się być gotowi na kontynuację rajdu wzrostowego BTC oraz ETH. Santiment twierdzi, że podmioty posiadające 1000 lub więcej bitcoinów zdominowały większą część rynku wskazując jednocześnie, że wieloryby mają zamiar napędzić kolejny rajd wzrostowy głównych aktywów kryptowalutowych.

  • Kryptowalutowe wieloryby akumulują bitcoina (BTC) w okolicach ceny 48 tys. dol.
  • Udział posiadaczy co najmniej 1000 BTC w podaży rynkowej zbliża się do ponad rocznego maksimum
  • Ostatni raz wywołało to rajd wzrostowy BTC wypychając go na historyczne szczyty

Bitcoin i ether: zachowanie wielorybów sugeruje zbliżający się rajd

– Najwięksi posiadacze bitcoina akumulują obecnie 42,56% całkowitej podaży po tym jak 8 lutego posiadali 43,29% (54-tygodniowy szczyt), co napędzało lutowe ATH. Powrót powyżej 43% będzie wskazywał, że wieloryby chcą napędzić kolejny rajd – komentuje na Twitterze firma Santiment.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wieloryby przejmują również znaczną część podaży w sieci Ethereum, donosi Santiment.

10 największych pozagiełdowych adresów wielorybów w ETH posiada obecnie największą łączną podaż tokenów (16,86 mln) od lipca 2016 roku. 1 marca, jednodniowy dodatek ponad 1 mln tokenów został zauważony wśród tych adresów, co jest największym sesyjnym skokiem od 6 tygodni – informuje w osobnym wpisie Santiment.

Chociaż wydaje się, że wieloryby przygotowują się na wykucie ścieżki dwóm głównym aktywom kryptowalutom pozwalającej osiągnąć nowe historyczne maksima, to dane Santiment pokazują, że kilka altcoinów w ostatnim czasie również notowało bardzo dynamiczne zyski wykorzystując rajd wzrostowy BTC.

– Ponieważ nadal obserwujemy zmienność na bitcoinie, gdy próbuje on ponownie naruszyć 50 tys. dol. (co na krótko udało się wczoraj), altcoiny w większości zyskują na numerze jeden wśród aktywów kryptowalutowych. MATIC, ENJ, TFUEL i XDCE są wśród kilku projektów nadrabiających duże zaległości – pisze Santiment.

Wieloryby (posiadacze dużej ilości wybranej kryptowaluty) nadal gromadzą bitcoina (BTC) pomimo ponad dwukrotnego wzrostu ceny od początku 2021 roku, zgodnie z najnowszymi danymi platformy CryptoQuant. Trend ten wskazuje, że zaufanie do BTC wzmacnia się, gdy cena próbuje teraz ustabilizować się powyżej poziomu 50 tys. dol.

– Wieloryby akumulują BTC. Ostatnio stawiają wiele pułapek na niedźwiedzie, ale wydaje się, że cena odzyskuje poziom kupna instytucjonalnego. Patrząc na ostatnie odpływy z Coinbase, większość, które trafiły do portfeli powierniczych była w cenie 48 tys. dol. – pisał na Twitterze Ki Young Ju, prezes w CryptoQuant.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowanie funta | dow jones index | dow jones notowania | dow jones | kurs dolara notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułFarmy Fotowoltaiki SA – crowdfundingowa emisja akcji ruszy 9 marca
Następny artykułImage Power odniósł sukces na Kickstarterze
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here