Naga MarketsBitcoin i ether warte kupna przy cenie 42 tys. i 1300 dol., twierdzi prawnik z Wall StreetPosiadający ponad 20-letnie doświadczenie prawnicze przy współpracy z organizacjami finansowymi z Wall Street adwokat Damian Mark skupia swoją uwagę inwestycyjną w ostatnim czasie wokół rynku kryptowalut, na którym aktywnie inwestuje. W poniedziałkowej aktualizacji swojego portfolio informował, że zamierza kupować bitcoina (BTC) jeżeli ten spadnie w okolice 42 tys. dol. oraz ether (ETH), gdy ten osunie się w kierunku 1300 dol.

  • W lutym Damian Mark informował, że długoterminowo posiada bycze nastawienie do BTC i ETH, jednak w przypadku tego drugiego jego pozycja będzie bardziej spekulacyjna
  • W swoim portfelu szuka ekspozycji na rynku cyfrowych aktywów głównie przez fundusz GBTC (35% wartości portfela) oraz ETF BLOK, który zrzesza w sobie powiązane z technologią blockchain i BTC publicznie notowane spółki
  • Obecnie twierdzi, że będzie szukał okazji do ponownych zakupów bitcoina i etheru w przypadku trochę mocniejszej korekty spadkowej, takiej jak miała miejsce pod koniec lutego

Bitcoinowy byk pokazuje jak inwestuje w kryptowaluty. „Fizyczny” BTC to tylko 4% portfela

Czy można mówić, że wierzy się we wzrost bitcoina i jednocześnie posiadać w swoim portfelu kryptowalutowym BTC o wartości stanowiącej jedynie 6% całego portfela? Damian Mark udowadnia, że można.

Te artykuły również Cię zainteresują
Chcąc chronić się przed zmiennością pojedynczych cyfrowych aktywów największą ekspozycję na rynek posiada w ETF-ie BLOK, czyli zdywersyfikowanej grupie akcji spółek blockchainowych (39%) portfela. 35% stanowi GBTC, czyli Frayscale Bitcoin Trust, który śledząc wycenę bitcoina na największych giełdach podaje jego uśrednioną cenę, co zapewnia większą płynność. Kolejne miejsce w portfolio zajmuje spółka MicroStrategy, która w 2020 r. rosła silniej niż bitcoin (14% portfela), a na następnych miejscach znajdują się dopiero ETH (6%), BTC (4%), koszyk altcoinów (1,5%) oraz spółka HIVE zajmująca się kopaniem kryptowalut (0,5%).

Bitcoina uważam za długoterminową pozycję i dokupuję BTC podczas korekt spadkowych. Mam nadzieję, że będę trzymał go przez co najmniej pięć lat. Obecnie liczę na spadek w kierunku 42 tys. dol., w celu dokonania ponownych zakupów – komentuje Damian Mark.

Jeżeli chodzi o ether, to w jego przypadku również licz na korektę spadkową, która pozwoli kupić po niższych cenach.

Nadal skupuję dołki i obecnie myślę, że wszystko poniżej 1300 dol. to dobra okazja do zakupu. Podobnie jak w przypadku BTC, do etheru również podchodzę długoterminowo z zamiarem utrzymania pozycji przez co najmniej pięć lat – dodaje Mark.

Zarówno bitcoin i ether testowały wskazane przez Marka poziomy, co miało miejsce 28 lutego, kurs jednak bardzo szybko odbijał i nie każdy mógł mieć okazję załapania się na „wyprzedaż”.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania pkn orlen | pgnig akcje forum | ropa naftowa kurs | usd prognoza | pgn akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułW lutym ubyło 18,9 tys. rachunków maklerskich. BM mBank nadal liderem, ale liczba inwestorów spada!
Następny artykułAirDance chce tokenizować studio tańca. Rozmowa o DANCE z prezes Joanną Wargalą
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here