Naga MarketsMoneta Bitcoin stojąca na stoleInternetowy makler giełdowy E*Trade Financial przygotowuje się do uruchomienia usługi handlu kryptowalutami.

Doniesienia Bloomberga z soboty, cytują „osobę znającą tę sprawę”, która przekazała mediom, że E * Trade doda wsparcie handlowe dla bitcoinów (BTC) i etheru (ETH). Ponadto więcej kryptowalut zostanie dodanych do oferty w bliższej czy dalszej przyszłości.

Te artykuły również Cię zainteresują
E*Trade

Amerykański dom maklerski ma również wkrótce sfinalizować kwestię tzw. trzeciej strony, która ma być odpowiedzialna za przechowywanie kryptowalut – sugeruje Nathaniel Popper, reporter technologiczny w The New York Times, o czym gazeta pisała w ostatni piątek.

Założona w 1982 roku firma E*Trade z siedzibą na Nasdaq może pochwalić się blisko 4 milionami klientów. W ubiegłym roku firma rozpoczęła również oferować handel kontraktami futures opartymi na bitcoinie, a należącymi do Grupy CME.

Gracze instytucjonalni a BTC

Tradycyjni gracze finansowi oraz podmioty instytucjonalne coraz częściej szukają możliwości inwestowania w kryptowaluty. W zeszłym tygodniu inny dom maklerski, TD Ameritrade, miał ponoć testować handel bitcoinami i litecoinami (LTC) na swojej własnej platformie. W ubiegłym roku TD Ameritrade zainwestował także w giełdę cyfrowych walut ErisX nieujawnioną opinii publicznej sumę dolarów.

Także mobilna aplikacja do obrotu giełdowego Robinhood uruchomiła usługę handlu kryptowalutami ponad rok temu i niedawno ogłosiła plan uruchomienia pierwszej oferty publicznej (IPO). W projekt zainwestowało wiele znanych osób, m.in. raper Snoop Dogg i aktor i muzyk Jared Leto. Ponadto swój udział w rundzie finansowania miała firma Sound Ventures, której właścicielem jest aktor Ashton Kutcher, który aktywnie udziela się jako inwestor w przestrzeni fintech i blockchain.

Nowa bańka?

To co ma dziś miejsce, jest niejako realizacją marzeń wielu obserwatorów rynku bitcoina. W zeszłym roku byczo nastawieni inwestorzy – tacy jak Mike Novogratz czy Tom Lee – twierdzili, że na rynku kryptowalut w końcu pojawią się więksi gracze z Wall Street, którzy docelowo napompują cenę cyfrowej waluty i jej pochodnych. Czy tak będzie? Obserwując wykres BTC, dziś można być dość optymistycznie nastawionym.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here