Naga MarketsBitcoin i ether uzupełniły ofertę 177-letniego banku ze SzwajcariiBordier & Cie SCmA, szwajcarski bank założony w 1844 roku, rozszerzył swoją ofertę o kryptowaluty poprzez włączenie platformy bankowości B2B Sygnum do swojej dotychczasowej oferty. Partnerstwo to umożliwia klientom Bordier inwestowanie w aktywa cyfrowe i kładzie podwaliny pod przygotowanie szerszej oferty regulowanych instrumentów związanych z kryptowalutami, napisano w komunikacie instytucji. Klienci banku od teraz będą mogli handlować bitcoinem, etherem, bitcoin cash oraz tezosem.

  • Szwajcarski bank istniejący na rynku od 177 lat zaoferować swoim klientom możliwość kupna, przechowywania oraz handlu czterema aktywami cyfrowymi
  • Integracja platformy nastąpiła w przeciągu 60 dni, wynika z informacji przedstawionych przez instytucję
  • Wcześniej podobną decyzję podjął najstarszy bank w USA, BNY Mellon, który na rynku działa od 1784 r.

Bordier oferuje kryptowaluty swoim klientom. Na start m.in. bitcoin i ether

W ciągu niespełna 60 dni Bordier był w stanie w pełni zintegrować platformę bankowości B2B Sygnum i zaoferować swoim klientom bezproblemowy dostęp do aktywów cyfrowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
W związku z rosnącym zapotrzebowaniem klientów, Bordier rozszerzył swoje usługi bankowości prywatnej o aktywa cyfrowe poprzez partnerstwo z Sygnum Bank, wykorzystując platformę bankowości B2B Sygnum. Kompleksowe rozwiązanie w zakresie aktywów cyfrowych jest płynnie zintegrowane z istniejącą infrastrukturą Bordiera. Na tym etapie, klienci mogą kupować, przechowywać i handlować kryptowalutami takimi jak BTC, ETH, BCH i XTZ.

– Widzimy rosnące zapotrzebowanie ze strony naszych klientów na dywersyfikację w kierunku alternatywnych klas aktywów, takich jak aktywa cyfrowe. Dzięki współpracy z Sygnum Bank dostarczamy naszym klientom zintegrowane rozwiązanie typu one-stop, które umożliwia im inwestowanie w tę nową, szybko rozwijającą się klasę aktywów z pełnym zaufaniem – komentuje Evrard Bordier, Partner Zarządzający SCmA w Bordier & Cie

Platforma bankowości B2B Sygnum to zintegrowane rozwiązanie dla aktywów cyfrowych, obejmujące nie tylko infrastrukturę techniczną, ale także compliance, badania i edukację sprzedażową oraz dostęp do szerokiej gamy produktów z zakresu aktywów cyfrowych. Dzięki bezproblemowej integracji i modułowej budowie, Bordier był w stanie zaprojektować, dostosować i wdrożyć własną ofertę bezpiecznych aktywów cyfrowych w relatywnie krótkim czasie.

W ramach tego partnerstwa Sygnum dostarczyło specjalistyczną wiedzę na temat aktywów cyfrowych oraz kompleksową, gotową do wprowadzenia na rynek platformę bankowości B2B, która obejmuje przechowywanie kluczy prywatnych, wybór dostawców płynności i łączność z nimi, AML aktywów cyfrowych oraz monitorowanie transakcji.

– Bordier kontynuuje swoją 177-letnią tradycję zabezpieczania majątku klientów dla przyszłych pokoleń, oferując swoim klientom aktywa „nowej generacji”. Ponadczasowe wartości Bordiera i wizja Sygnum Banku dotycząca przyszłych finansów to potężne połączenie w zmieniającym się krajobrazie finansowym – dodaje Mathias Imbach, Prezes Zarządu Grupy Sygnum Banku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs usd | notowania mercator | biomed-lublin notowania | akcje biomed lublin | kurs zlotego |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Krypto wchodzą pod strzechę… Ciekawe kiedy bańka spekulacyjna w końcu pęknie. Na razie jest jeszcze trochę czasu na kupowanie z szansą na zysk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here