Naga MarketsBitcoin i ether tracą 4%. Kryptowaluty w niewielkiej korekciePo środowej próbie silniejszego wybicia poziomu 40 tys. dol., bitcoin (BTC) ostatecznie zamykał się ponownie poniżej istotnej strefy oporu (m.in. w reakcji na umacniającego się dolara amerykańskiego) i w ujęciu dobowym traci ponad 4%. W ślad za BTC podąża ether (ETH), który również oddaje 4% wartości i kosztuje obecnie 2700 dol. Na całym rynku kryptowalut widać kilkuprocentową korektę po silniejszym środowym odbiciu, a łączna kapitalizacja trzyma się okolic 1,7 bln dol.

  • Kryptowaluty konsolidują blisko kilkumiesięcznych dołków od czasu bardzo silnej wyprzedaży z 19 maja
  • Bitcoin zatrzymał spadki nad poziomem 30 tys. dol. (który kupujący wyraźnie odrzucili), nie potrafi jednak wrócić nad pułap 40 tys. dol.
  • Ether wybił natomiast lokalną strefę oporu, w czwartek zatrzymały go jednak maksima z poprzedniej sesji

Kryptowaluty nieznacznie w dół, na rynku dominuje czerwony kolor

Chociaż spadki głównych cyfrowych aktywów z ostatnich 24 godzin nie należą do najsilniejszych, to w całym ekosystemie dominuje kolor czerwony. Bitcoin spada o 4,2% do poziomu 37,78 tys. dol., ether oddaje 4% i testuje 2700 dol., a binance coin (BNB) i XRP oddają kolejno 2,6% oraz 5,1% testując poziomy 352 oraz 0,96 dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dogecoin (DOGE), kryptowaluta-mem ciesząca się w ostatnich miesiącach wzmożoną uwagą spekulantów, traci 3,7% i spada poniżej poziomu 34 centów, trzymając się tygodniowej konsolidacji. Kolejne 3,6% traci litecoin (LTC), który kosztuje 185 dol. i spada na piętnastą pozycję pod względem łącznej kapitalizacji rynkowej.

Źródło: Coinpaprika.com

Spadki spowodowały między innymi, że korektę wzrostową zatrzymała kapitalizacja rynku kryptowalut, która chwilowo sięgała już niemal 1,8 bln dol., a obecnie osuwa się o około 100 miliardów dol. Poniżej poziomu 42% cały czas utrzymuje się również dominacja rynkowa bitcoina, która spada głównie na rzecz mniejszych altcoinów (ich obecny udział w rynku to obecnie 35%).

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Bitcoin konsoliduje, ether próbuje podejść pod 3 tys. dol.

Od strony technicznego spojrzenia na dwie główne kryptowaluty nie wiele się zmienia. Bitcoin w środę chwilowo testował poziom 40,9 tys. dol., jednak umocnienie dolara amerykańskiego spowodowało, że ostatecznie cofał ponad połowę swoich zysków i zamykał dzień pod oporem 40 tys. dol., a w czwartek traci.

Konsolidacja BTC/USD na kilkumiesięcznych dołkach zostaje więc utrzymana, a tak długo jak bitcoin porusza się pod 40 tys. dol. oraz 200 EMA presja spadkowa cała czas jest utrzymana.

Bitcoin. Źródło: Tradingview.com

Z kolei ether skutecznie księgował środowe zyski i testował od góry lokalną strefę wsparcia nad poziomem 2600 dol. (szczyty z połowy kwietnia). Obecnie przed ETH/USD poziom 3 tys. dol. oraz krótkoterminowa linia trendu prowadzona od majowych szczytów. Poziom ten będzie kluczowy jeżeli natywny token sieci Ethereum chce myśleć o powrocie do mocniejszych wzrostów.

Ether. Źródło: Tradingview.com
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs sp500 | jakie akcje kupić 2020 | akcje pgnig prognozy | jsw gpw | Aktualny Kurs Dolara Nowozelandzkiego | akcje lpp | prognozy dolara |

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here