Naga MarketsBitcoin (BTC) i ether (ETH) są towarami, podczas gdy status XRP jest nadal niejasny, powiedział przewodniczący Commodity Futures Trading Commission (CFTC).

Przewodniczący CFTC, Heath Tarbert, powtórzył stanowisko regulatora zarówno w sprawie BTC, jak i ETH. Swoją opinię wyraził w wywiadzie dla internetowego serwisu informacyjnego Cheddar, 13 stycznia. Tarbert powiedział:

„W tej chwili bitcoin i ether to dwa [aktywa], które naszym zdaniem podlegają naszej jurysdykcji.”

Bitcoin i ether podlegają pod CFTC

W Stanach Zjednoczonych CFTC odpowiada za regulację rynku towarów, zaś papiery wartościowe podlegają Komisji Giełd i Papierów Wartościowych (SEC). W tym samym czasie przewodniczący po raz pierwszy wyraził swoje przemyślenia na temat XRP – trzeciej co do wielkości kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej. Tu, jak się okazało, regulatorzy mają spore wątpliwości.

Według Tarberta status regulacyjny XRP jest nadal niejasny i to pomimo współpracy CFTC z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Oba organy muszą „naprawdę pomyśleć o tym, co wchodzi w skład tego pudełka”. Tarbert dodał też:

„W ciągu ostatniego roku ściśle współpracowaliśmy z SEC, aby naprawdę zastanowić się, która [kryptowaluta] z nich pasuje [do jakiej grupy aktywów], ponieważ uważam, że (…) naprawdę potrzebujemy jasności. Bez jasności naprawdę trudno jest ustalić, jak ostatecznie zostaną one uregulowane”.

Ponadto przewodniczący CFTC potwierdził również swoje pozytywne nastawienie do rynku aktywów cyfrowych, zauważając, że jego organ aktywnie umacnia tę przestrzeń. Tarbert zauważył:

„Pod wieloma względami, tworzymy rynek aktywów cyfrowych, więc pozwalamy na aktywa cyfrowe – te, które podlegają naszej jurysdykcji przede wszystkim muszą być towarem”.

Futures

Przewodniczący kontynuował, że pozwalając kryptowalutom „wejść w świat CFTC”, regulator zezwala tym samym na rozwój rynku futures w oparciu o te produkty. Według Tarberta CFTC stopniowo pomaga legitymizować rynek, a także zwiększa płynność cyfrowego rynku walutowego, zapewniając mu cechy rynku futures.

Heath Tarbert, który zastąpił byłego prezesa CFTC Christophera Giancarlo w lipcu 2019 r., powiedział po raz pierwszy, że ether został uznany przez organ regulacyjny za towar w październiku 2019 r. CFTC wcześniej wypowiedziało się podobnie o bitcoinie w marcu 2018 r.

Status regulacyjny XRP

Tymczasem status regulacyjny XRP jest jak dotąd niejasny, szczególnie po tym, jak Ripple, firma stojąca za tokenem, otrzymała pozew zbiorowy, w którym zarzucono, że prowadziła niezarejestrowaną sprzedaż papierów wartościowych.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here