Naga MarketsbitcoinKryptowaluty to rozproszony system oparty na kryptografii oraz technologii blockchain, cały rynek jest dziś wart ok 260 mld$. W analizach cyklu kryptotrading, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na giełdzie BitBay.


Bitcoin

Rynek krypto dziś zyskuje, najpopularniejsze tokeny rosną 1-2 procent, bitcoin nieco odstaje w tym względzie. Jednak bykom udało się sforsować jak na razie poziom 9 tyś dolarów, co oznacza przebicie domniemanej linii szyi na wykresie H4. Wspominałem o tym w ostatnim wpisie i to właśnie się realizuje. Kolejne punkty oporu to ~ 9300 USD oraz 9500. Tymczasem poziom 8500 dolarów, który jak na razie zatrzymał spadki, urasta do miana średnioterminowego wsparcia.

btcusd

Ethereum

Drugi na liście ETH wydaje się być w lepszej kondycji niż poprzednik, gdyż od szczytu przy 286 USD oddaje mniej. Nawet zasięg z wybicia dołem z trójkąta nie został wypełniony i mimo iż zabrakło kilku $$ to walor przeszedł w tryb konsolidacji. Jedyne co łączy oba obrazki ETH i BTC to zmniejszony wolumen, gdy cena porusza się bokiem. Krótkoterminowo poziom 240 dol. a zatem górne ograniczenie kanału może zatrzymać wzrost i wywołać spadek docelowo ok 220 dolarów. Gdyby jednak pojawił się popyt a zarazem wzrost wolumenu to można oczekiwać ruchu w kierunku ostatniego szczytu a nawet ok 300 $. Oscylator RSI neutralny, nie daje czytelnej wskazówki.

ethusd

Waves

Na uwagę zasługuje token Waves, który kończy ten tydzień z wybiciem z trójkąta. Tyko dziś walor rośnie o ponad 10 procent. Ponownie pojawia się zainteresowanie graczy a co za tym idzie potencjalne zwyżki. Podobny ruch, lecz o większej skali pojawił się na początku lutego, cena mocno odchyliła się od swojej średniej po czym przez kolejne tygodnie kreśliła coraz to mniejsze wahania. Obecnie może kształtować się kolejny impuls, gdzie zasięg to przynajmniej 1800 sat. a możliwe że nawet 2k satoshi. Wówczas równość impulsów byłaby zachowana. Natomiast powrót poniżej trójkąta a tym samym pod średnią (200) zaneguje pozytywny scenariusz.

waves/btc

Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara spadł o 17 groszy! USD traci siódmą sesję z rzędu
Następny artykułBlok po 22 – 6 marca 2020: EUR/USD, USD/CAD
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here