Naga Markets

Bitcoin i Dogecoin odnotują znaczny wzrost. Elon Musk byczy pomimo wyprzedaży na rynku kryptowalutZałożyciel Tesli i szef Twittera, Elon Musk jest nadal byczo nastawiony wobec Bitcoina oraz Dogecoina pomimo wyprzedaży na rynku kryptowalut spowodowanej niedawnym bankructwem giełdy FTX. Po zakończeniu kryptowalutowej zimy miliarder wierzy, że istnieje przyszłość dla BTC, ETH i DOGE.

Elon Musk wierzy we wzrosty Bitcoina oraz swojego ulubieńca – Dogecoina

CEO Tesli, SpaceX i Twittera skomentował w poniedziałek przyszłość cyfrowych aktywów. Odpowiadając na pytanie użytkownika Twittera o to, gdzie będzie cena Bitcoina w kolejnym roku biorąc pod uwagę, że spadła z poziomu 69 tys. dol. i obecnie porusza się poniżej poziomu 17 tys. dol. miliarder odpowiedział: „BTC zrobi to, ale to może być długa zima”.

Komentarz Muska mógł przyczynić się do minimalnego wzrostu ceny wiodącego cyfrowego aktywa pod względem kapitalizacji rynkowej. Zaraz po jego tweecie cena BTC skoczyła z poziomu poniżej 16 tys. dol.

Miliarder, który niedawno nabył Twittera – giganta mediów społecznościowych – wcześniej ujawnił, że osobiście posiada Bitcoina, podobnie jak jego firmy Tesla i SpaceX. Ostatnie raporty finansowe spółki produkującej elektyczne samochody dla amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wykazały, że Tesla posiada około 218 milionów dolarów w cyfrowych aktywach. W lipcu firma sprzedała 75% swoich udziałów w BTC.

Musk wielokrotnie powtarzał, że Bitcoin świetnym magazynem wartości. Pomimo sprzedaży kryptowaluty przez Teslę, CEO spółki podkreślił, że będzie w przyszłości otwarty na ponowne zwiększenie jej udziałów w BTC.

XTB

Założyciel Tesli jest byczo nastawiony nie tylko do Bitcoina. W trakcie sobotniej dyskusji na Twitterze odniósł się również do jednego ze swoich ulubieńców – Dogecoina – wykrzykując: „Doge to the Mooon”.

Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Miliarder od dawna jest zwolennikiem kryptowaluty-mema. Często jest nazywany przez społeczność DOGE jako Dogefather. Musk wcześniej ujawnił, że posiada trochę Dogecoinów i będzie nadal kupował i wspierał cyfrowe aktywo. Uważa, że DOGE „ma potencjał jako waluta”.

Tesla obecnie akceptuje Dogecoina jako formę płatności za niektóre ze swoich towarów. CEO spółki obiecał, że SpaceX wkrótce zrobi to samo. Co więcej, jego nowo nabyta platforma mediów społecznościowych, Twitter, niedawno złożyła wniosek, aby prowadzić działalność płatniczą. Zwolennicy Dogecoina wierzą, że Musk planuje zintegrować płatności DOGE z Twitterem.

Miliarder o przyszłości kryptowalut w wyniku upadku FTX

Musk został zapytany o przyszłość kryptowalut podczas sobotniego wydarzenia Twitter Space, biorąc pod uwagę krach na rynku spowodowany upadkiem giełdy FTX.

Myślę, że jeśli posiadasz kryptowaluty, powinieneś je trzymać bezpośrednio w dostępnym zimnym portfelu. Nie na giełdzie. To byłoby mądre – radził Musk.

Miliarder dodał, że istnieje przyszłość dla Bitcoina, Ethereum oraz Dogecoina. Jego zdaniem posiadając przynajmniej jedno z tych cyfrowych aktywów można odnotować znaczny wzrost po zakończeniu kryptowalutowej zimy.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułBitcoin spadnie do 10 tys. USD – prognozuje “podekscytowany” Robert Kiyosaki
Następny artykułOkoło 75% początkujących inwestorów Bitcoina straciło środki, wynika z badań BIS
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here