Naga Marketssąd, młotek, comparicDomniemani dealerzy narkotyków działający na niemieckim rynku staną dziś przed sądem. W swojej działalności korzystali z możliwości, jakie daje bitcoin, i handlowali nielegalnymi środkami w darknecie.

  • Domniemani dealerzy narkotyków w Niemczech handlowali nimi za pomocą BTC.
  • Dziś staną przed sądem.

Bitcoin w służbie dealerów narkotyków

Domniemani dealerzy zaangażowani w „Rewolucję Chemiczną” – niemiecki rynek narkotyków w darknecie – staną dziś przed sądem. Duża liczba oskarżonych w sprawie spowodowała, że ​​proces odbędzie się w sali kongresowej w Giessen w środkowych Niemczech. W związku ze sprawą aresztowano łącznie aż 11 osób, co jest wysokim wynikiem jak na tego typu śledztwo.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oskarżeni handlowali ponoć MDMA, amfetaminą, heroiną, kokainą i konopią indyjską. Handel odbywał się w darknecie za pomocą BTC.

Prokuratorzy twierdzą, że 11 oskarżonych handlowało ponad 130 kilogramami amfetaminy, 42 kilogramami konopi, 17 kilogramami ekstasy, 6 kilogramami kokainy i kilogramami heroiny. Proceder trwał w okresie od września 2017 roku do lutego 2019 roku.

Ich zyski prawdopodobnie przekroczyły 1 milion euro (1,2 miliona dolarów).

Złożona dystrybucja

Ponoć sam proces dystrybucji narkotyków był bardzo złożony, a każdy z członków gangu pracował na poziomie „różnych punktów łańcucha”: od administratorów, przez kurierów, po bezpośrednich sprzedawców.

Jak podkreślają śledczy, anonimizacja, oprogramowanie szyfrujące i obsługa zakupów za pomocą bitcoinów podobno ułatwiły operacje online zawierane w darknecie.

Wcześniejsze doniesienia dot. tej sprawy wskazywały też na to, że dealerzy prowadzili ponoć sprzedaż za pośrednictwem Wall Street Market – drugiego co do wielkości rynku darknetu na świecie, również zamkniętego przez niemiecką policję wiosną roku.

Całkowita sprzedaż za pomocą kryptowalut na rynkach darknetu osiągnęła nowy rekord w 2019 roku, po raz pierwszy przekraczając 600 milionów dolarów. Przynajmniej taki wynik sugerują dane z badania opublikowanego w styczniu przez firmę Chainalysis, zajmującą się analizą łańcucha bloków.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here