Naga MarketsBitcoin i blockchain zyskają na pandemii Covid-19, twierdzi Tim DraperGlobalne rozprzestrzenianie się koronawirusa odegrało ważną rolę w krachu na giełdzie w 2020 r. Teraz z kolei koszt ratowania gospodarki wyniesie nawet 7 bilionów dolarów. Choć całkiem możliwe, że jeszcze znacznie wzrośnie. Tm Draper uważa, że ​​wszystko to wzmocni blockchaina i bitcoina.

W wywiadzie z 6 kwietnia inwestor z rynku venture capital powiedział, że jest sceptyczny wobec rządowego planu ratunkowego dot. gospodarki. Powód? Oczywiście to, że ten jest oparty na drukowaniu pieniędzy. Draper owiedział, że minie wiele lat, zanim pieniądze „przenikną” do globalnej gospodarki.

Bitcoin po pandemii koronawirusa. Tm Draper widzi szansę

„Będą drukować wszystkie te pieniądze, aby spróbować podnieść gospodarkę” – powiedział. „Zaleją [rynek] mnóstwem pieniędzy, a te pieniądze będą warte coraz mniej, i mniej [warte]” – dodał.

Draper wierzy, że w takich okolcznościach ludzie zaczną zwracać się w kierunku BTC, ponieważ kryptowaluta ma stałą podaż, w przeciwieństwie do walut fiat, które są drukowane na potęgę przez banki centralne.

„To będzie naprawdę interesujący czas, w którym ludzie powiedzą “cóż, dlaczego po prostu nie używam bitcoinów?” Wiem, że jest ich tylko 21 milionów i nie muszę się martwić, czy rząd osłabia je drukując ich w tonach, zamiast tego mogę po prostu użyć waluty, na którą wszyscy się zgadzamy, i jest to część gospodarki, która jest już bezproblemowa, otwarta, przejrzysta i globalna” – dodał.

Koniec globalizacji?

Chociaż trwa debata na temat tego, czy koronawirus może zakończyć trend globalizacji, który trwa od ostatnich 25 lat, Draper uważa, że ​​cyfrowe innowacje finansowe, takie jak bitcoiny, inteligentne kontrakty i sztuczna inteligencja zmuszą teraz rządy do konkurowania między sobą na „poziomie wirtualnym” w celu zapewnienia lepszych usług. Przy okazji wybuchnie wojna o utalentowanych pracowników. To da ludziom więcej możliwości swobodnego przemieszczania się i życia w „kochającym” i „ładniejszym” nowym, globalnym świecie. Dodał, że: „Nie ma znaczenia, czy pochodzisz z USA, Chin, Rosji, Indii, Europy czy czegokolwiek, jesteśmy otwartym światem, a wtedy granice geograficzne będą oznaczały coraz mniej”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here