Naga MarketsTim DraperZdaniem Tima Drapera, weterana Wall Street związanego przez wiele lat z funduszami venture capital, Bitcoin oraz technologia Blockchain są rewolucją dla wielu branż gospodarki i w kolejnych latach będziemy z tego powodu świadkami ogromnych zmian. Swojej wypowiedzi udzielił w rozmowie z reporterką CNBC, prowadzącą program The Exchange.


Bitcoin przyniesie całe „morze” zmian

Tim Draper znany jest z tego, że lubi wypowiadać śmiałe opinie odnośnie przyszłości rynku kryptowalut. Wielokrotnie prognozował przyszłą dominację Bitcoina, który w najbliższej przyszłości ma zastąpić tradycyjną gotówkę. Tym razem w wypowiedzi dla CNBC zaznacza, że stojąca za BTC technologia Blockchain rewolucjonizuje nie tylko płatności, ale również sposób działania wielu gałęzi gospodarki, a prawdziwa rewolucja jest dopiero przed rynkiem:

„Byłem świadkiem boomu internetowego, teraz śledzę boom bitcoinowy, smart-contractowy i blockchainowy. Ta technologia zmienia wiele branż, angażują się w nią naprawdę dobre fundusze venture capital oraz odpowiedzialni przedsiębiorcy. Bitcoin przyniesie ze sobą całe „morze” zmian” – komentuje Tim Draper.

Weteran Wall Street do tej pory miał zarobić na inwestycjach w Bitcoina niemal 90 milionów dolarów. Zasłynął między innymi swoją śmiałą prognozą z 2014 roku kiedy zapowiadał, że BTC pokona pułap 10 tysięcy dolarów. Pod koniec października ubiegłego roku po raz kolejny zaprezentował nową, równie odważną projekcję twierdząc, że do 2022 roku za jednego Bitcoina będziemy musieli zapłacić nawet 250 tysięcy dolarów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kurs BTC przyklejony do poziomu 8 tys. USD. Czy Bitcoin ruszy dalej na północ?

Po dynamicznym rajdzie z kwietnia i maja, notowania Bitcoina rysowały tegoroczne maksima na wysokości 8400 dolarów (według wyceny luksemburskiej giełdy Bitstamp). Następnie równie dynamicznie traciły niemal dwa tysiące, by ponownie powrócić do psychologicznej bariery 8000 dolarów. Jeżeli chodzi o prognozowane przyszłe wyceny Bitcoina, to jak zwykle zdania analityków są podzielone. Ekonomiści zgadzają się jednak co do jednego – wahania cenowe BTC są na tyle nieprzewidywalne, że próba wyznaczania kolejnych poziomów spadków lub wzrostów, często okazuje się mocno nieskuteczna.

BTC na przestrzeni tygodnia zwiększał swoją wartość o 10%, wpływając pozytywnie na cały rynek kryptowalutowy. Największymi wygranymi ostatnich 7 sesji handlowych są niezaprzeczalnie Bitcoin SV zwiększający swoją wartość o 65% oraz Binance Coin, który rósł o 38%tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here