Naga MarketsBitcoin HODL przez 100 lat? MicroStrategy wydało na BTC 425 mln dol.MicroStrategy jest przygotowane do hodlowania swoich bitcoinów przez… 100 lat. Tak przynajmniej twierdzi założyciel i dyrektor generalny firmy Michael Saylor, który powiedział to wywiadzie dla CoinDesk.

  • Saylor uważa, że BTC można trzymać przez 100 lat.
  • Jego firma kupiła ponad 38 tys. BTC.

MicroStrategy i inwestycja w Bitcoina (BTC) na 100 lat

Chcę czegoś, w co mógłbym zainwestować 425 milionów dolarów na 100 lat – powiedział Saylor CoinDesk.

Taką inwestycją okazało się ok. 38 250 bitcoinów. Jego notowana na giełdzie firma kupiła je 11 sierpnia. Wcześniej przekazała akcjonariuszom, że gotówka nie jest już bezpiecznym miejscem na trzymanie środków o wartości ponad 500 milionów USD.

Zapomnij o trzymaniu nadwyżki bilansowej w podatnych na inflację pieniądzach, obligacjach o niskiej rentowności lub akcjach technologicznych – powiedział Saylor. – Na takim rynku są tylko dwa dobre miejsca na wykorzystanie nadwyżki gotówki: odkup akcji i bitcoiny.

Jeszcze siedem lat temu ogłosił on zaś, że… dni bitcoina są policzone.

Skąd ta zmiana?

Zszedłem do króliczej nory podczas [pandemii] COVID-19 – powiedział Saylor, nawiązując do bajki o “Alicji w krainie czarów”. Przyznał, że „mylił się”, wątpiąc w bitcoina. – Żałuję, że wtedy nie wiedziałem, co wiem teraz – dodał.

Dopiero w latach 2019-2020 zaczął czytać o bitcoinie. Przyznał, że zagłębiał się w eseje „luminarzy bitcoinów”, słuchał podcastów Nathaniela Whittemore’a i Anthony’ego Pompliano, przeszukiwał internet w poszukiwaniu różnych debat np. Petera Schiffa z Erikiem Voorheesem. Zainspirował go też Andreas Antonopoulos.

Teraz zaś, jak dodaje Saylor, jego firma zdała sobie sprawę, że ma o wiele więcej gotówki na koncie, niż potrzebowała “do działania w nowo usprawnionym wirtualnym świecie”.

– Zacząłem radośnie zadawać zadania domowe kierownictwu i dyrektorom MicroStrategy – powiedział Saylor. Zrealizował im „serię ćwiczeń edukacyjnych”, dot. kryptowalut.

Efektem była niedawna inwestycja w BTC.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here