Naga MarketsBitcoin HODL-owany przez górników. Byczy sygnał dla wzrostu cen BTC?Górnicy bitcoin (BTC) gromadzą aktywa w bieżącej konsolidacji osadzonej w ogólnie byczym (wzrostowym) krajobrazie rosnącego popytu na największą na świecie kryptowalutę pod względem kapitalizacji rynkowej, wynika z danych firmy Glassnode.

  • Pozycje netto górników w bitcoinie trzeci raz w tym roku znalazły się na plusie
  • Oznacza to, że górnicy nie muszą sprzedawać wszystkich wydobytych BTC, aby pokryć koszty działalności
  • Dla bitcoina jest to zazwyczaj byczy wskaźnik dalszych wzrostów

Bitcoin HODL w wykonaniu górników kryptowalutowych

Dane z platformy analitycznej on-chain Glassnode dla wskaźnika “pozycje górników netto” – który śledzi adresy górnicze analizując przepływy kapitałowe pokazują, że większość kopiących BTC wolała trzymać swoje aktywa niż dokonywać ich wyprzedaży.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wartość wskaźnika odwraca się w stosunku do danych z początku roku. W styczniu górnicy byli sprzedawcami netto aktywów, a nie ich posiadaczami, gdy cena bitcoina wahała się w przedziale 20-40 tys. dol.. Sprzedaż ta spadła w lutym (BTC wzrósł wtedy do ponad 61 tys. dol.) i od tego czasu pozostaje stosunkowo nieznaczna.

Górnicy to podmioty lub osoby dysponujące ogromną ilością mocy obliczeniowej. Utrzymują oni sieć Bitcoin poprzez walidację bloków i zatwierdzanie transakcji, otrzymując w zamian BTC jako “nagrodę”. Wydobyty bitcoin jest przeważnie sprzedawany, aby pokryć ogromne koszty, jakie ponoszą firmy wydobywcze: takie jak energia elektryczna, sprzęt komputerowy i opłaty za chłodzenie. Sprzedaż uwalnia “nowe” bitcoiny na rynek. Wyższe ceny oznaczają jednak, że górnicy muszą sprzedać mniej z wykopanych BTC, aby pokryć swoje koszty. Pozostałe bitcoiny natomiast akumulują licząc na dalszy wzrost cen.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoin vs zachowanie górników. Jaki wpływ górniczy HODL ma na ceny BTC?

Górnicy niesprzedający bitcoina to sygnał dla rynku, że mają wystarczająco dużo funduszy, aby utrzymać swoją dotychczasową działalność. Gdy “nowy” bitcoin nie jest uwalniany na otwartym rynku, podaż jest ograniczona, podczas gdy popyt pozostaje taki sam – co zdaniem części ekspertów powinno wpływać na dalszy wzrost cen.

Mogą jednak pojawiać się również inne finansowe zachęty dla górników. Micheal Saylor, dyrektor generalny MicroStrategy komentował na Twitterze:

– Triple Maxi Bitcoin Mining Strategy = (1) Zatrzymaj wszystkie BTC, które wydobywasz (2) Wyemituj kapitał własny/dług na zakup wyposażenia i pokrycie kosztów operacyjnych (3) Wyemituj dodatkowy kapitał własny/dług, aby nabyć więcej BTC, jeśli/kiedy będzie to opłacalnepisał Saylor.

Tymczasem, gdy górnicy nadal gromadzą BTC, inne wskaźniki on-chain sugerują, że obecna hossa może się dopiero zacząć.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: nasdaq | mrc akcje | polski złoty kurs | notowanie kryptowalut | dax akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here