Naga MarketsBitcoin hashrate odpływa z Chin. Znaczenie górników BTC z Kraju Środka spadaChociaż większość wydobycia bitcoina (BTC) nadal odbywa się w Chinach istnieją oznaki, że Kraj Środka traci na znaczeniu pod względem głównego centrum miningu kryptowaluty. Chun Wang, współzałożyciel jednego z największych podmiotów wydobywczych, F2Pool, poinformował, że Chiny reprezentowały mniej niż połowę jego hash rate w kwietniu 2020 roku. Wung zauważył, że był to pierwszy raz gdy pula odnotowała mniejszościowy udział chińskich górników w ciągu ośmiu lat działalności.

Bitcoin hashrate z Chin w dół. Zmiana niewidoczna od 8 lat

Wang podzielił się danymi oryginalnie opublikowanymi przez Barry’ego Silberta z Digital Currency Group, które ujawniły, że Foundry, pula wydobywcza z USA, osiągnęła w kwietniu pozycję jednego z 5 najlepszych podmiotów na świecie, osiągając 7,6% udziału w hashrate.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin hashrate szybko przesuwa się z Chin do Ameryki Północnej – twierdzi Silbert. Wiodącą pulą pozostaje AntPool, która jest obsługiwana przez chińskiego producenta sprzętu górniczego Bitmain, z 18,6% udziałem w całkowitym hashrate.

Uniwersytet w Cambridge obliczył, że dominacja Chin w zakresie wydobycia wynosiła około 65% w kwietniu 2020 roku.  W styczniu 2021 r. udział spadł do 55% mocy haszowania BTC, z USA stanowiącym 11%.

Chińskie operacje wydobywania kryptowalut mogą być nastawione na surowsze regulacje w przyszłości, co może jeszcze bardziej napędzić odpływ hashrate z tego kraju. Chiny ostatnio badały również zużycie energii przez górników w świetle własnych zobowiązań dotyczących emisji dwutlenku węgla.

invest

Pod koniec lutego poinformowano, że władze chińskiego regionu autonomicznego Mongolia Wewnętrzna zaproponowały zamknięcie wszystkich lokalnych zakładów górniczych w celu zmniejszenia zużycia energii. Region ten odpowiada aż za 8% globalnego hashrate.

Ustalenia F2Pool są potwierdzeniem trendu w świecie górniczym, w którym produkcja hashrate staje się bardziej rozproszona geograficznie. Presja wokół zużycia energii przez bitcoina i wpływu na środowisko może zmniejszyć się, gdy więcej operacji wydobywczych przejdzie na energię odnawialną, szczególnie w USA, które mają bardziej rygorystyczne przepisy.

Według raportu Nasdaq z 4 maja, Teksas stał się mekką dla farm wydobywczych BTC ze względu na niskie koszty energii i fakt, że większość pochodzi z odnawialnych źródeł energii, takich jak wiatr i słońce.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty kursy | notowania kryptowaluty | euro usd | notowania ropy | ropa brentConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNotowania kawy na najwyższych poziomach od prawie 4 lat
Następny artykułRevolut: Bitcoin (BTC) może od teraz być wypłacony na zewnętrzne portfele i giełdy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here