Naga MarketsZaledwie dwa miesiące po halvingu BTC zarówno hash rate jak i trudność osiągnęły nowe rekordowe maksima.

  • Hash rate i trudność rosną.
  • Oba współczynniki osiągnęły nowe maksima.
  • Co oznacza to dla kursu?

Bitcoin i nowe rekordy

Po rekordowo wysokim współczynniku hash w zeszłym tygodniu ostatnia korekta trudności spowodowała zmianę o + 9,89 proc., co doprowadziło do nowego rekordowego poziomu na poziomie ponad 17,3 biliona.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na razie nie ma to wpływu na cenę BTC, ale oznacza też, że fundamenty zabezpieczające sieć są tak mocne, jak nigdy dotąd. Jest to bardzo pozytywna wiadomość dla inwestorów zaniepokojonych wcześniejszym spadkiem wskaźnika hash.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Obawy niepotwierdzone

Niektórzy analitycy przewidywali, że halving w tym roku doprowadzi do masowej kapitulacji ze strony nierentownych górników.

Natychmiast po zmniejszeniu o połowę nagrody dla tych ostatnich nastąpił znaczny spadek wskaźnika hash, a następnie skok trudności wydobycia. Jednak dziś wszystko wygląda już dobrze dla rynku.

Trudność wydobycia BTC jest automatycznie dostosowywana co 2016 bloków (lub około 14 dni). Wszytko to, by nowe bloki były wytwarzane średnio co 10 minut. Zasadniczo zmienia się wraz z hash rate (zwiększenie mocy hash oznacza szybsze kopanie bloków, więc trudność musi również zostać zwiększona).

Wyższe poziomy trudności mogą mieć również wpływ na rentowność wydobycia, co powoduje, że niektórzy górnicy wyprzedają się. Wzmocnione fundamenty mogą jednak z drugiej strony doprowadzić do skoku ceny BTC.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here