Naga Markets

Bitcoin hash rate wzrósł o 55% w 2 miesiące i osiągnął nowe ATHWskaźnik hash rate sieci Bitcoin (BTC) nadal porusza się w przeciwnym kierunku niż cena samego aktywa, ostatnio osiągając nowe rekord wszech czasów. Dzieje się to nawet po ostatnim znacznym wzroście trudności wydobycia, który był największy od ponad sześciu miesięcy.

Moc haszowania Bitcoina rysuje nowe historyczne maksima (ATH)

Hash rate jest istotnym wskaźnikiem w sieci BTC, ponieważ pokazuje jej stabilność w oparciu o liczbę aktywnych górników i urządzeń obliczeniowych, które są do niej podłączone.



Ogólnie rzecz biorąc, spada on w miesiącach letnich, gdy spora liczba krajów zabrania lokalnym górnikom wykonywania ich pracy ze względu na wysokie zapotrzebowanie na energię elektryczną w tym okresie. Było to widoczne w ostatnich kilku miesiącach: wskaźnik spadł z 250 Eh/s w czerwcu do 170 Eh/s w połowie lipca.

Jednak w ciągu ostatnich kilku tygodni widoczne było mocniejsze odbicie. W ciągu nieco ponad miesiąca, hash rate wzrósł o ponad 50% i zarejestrował nowe ATH w wysokości 265 Eh/s.

Bitcoin Hash Rate. Źródło: BitInfoCharts
Bitcoin Hash Rate. Źródło: BitInfoCharts

Podczas gdy niektórzy uważają, że hash rate jest w pewien sposób powiązany z ceną aktywa i może przewidzieć nadchodzące ruchy samego Bitcoina, z pewnością ostatnie kilka miesięcy nie potwierdza tego stanowiska.

Hash rate utrzymywał się na przeważająco wysokich poziomach, poza wspomnianym wcześniej krótkim spadkiem, ale cena BTC w tym okresie wyraźnie spadała. Kryptowaluta handluje zdecydowanie poniżej swojego ATH zarejestrowanego w listopadzie ubiegłego roku i od kilku miesięcy nie jest w stanie zdecydowanie pokonać poziomu 20 tysięcy dolarów.


W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

XTB

Aktualizacja trudności wydobycia Bitcoinów

Trudność wydobycia dostosowuje się co około dwa tygodnie (co 2016 bloków), aby zagwarantować, że sieć działa bez żadnych zakłóceń. Zasadniczo utrudnia to górnikom wykonywanie ich pracy, jeśli jest ich zbyt wielu i odwrotnie. W ten sposób pozwala największemu blockchainowi utrzymać produkcję bloków na poziomie około jednego bloku na 10 minut.

Podczas letniej korekty hash rate, kiedy wielu górników było offline, trudność wydobycia realizowała kilka spadkowych korekt. Jednak 31 sierpnia karty się odwróciły i zarejestrowała swój największy dodatni skok od stycznia.

Obecnie wskaźnik znajduje się na poziomie 30,98 T, a kolejna korekta ma mieć miejsce za około 24 godziny. Na dzień dzisiejszy dane BTC.com wskazują, że powinna być ona kolejną dodatnią, zwiększając trudność o 3%.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amrest akcje prognozy | bitcoin wiadomości | ccc gpw | kurs korony czeskiej nbp | polenergia cena akcji | comarch akcje wykres | akcje mercator |



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>






ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here