Naga MarketsBitcoin hamuje nad 7 tys. dolarów. Kryptowaluty spowalniają razem z kursem BTCPo poniedziałkowym wybiciu strefy oporu na wysokości 7 tysięcy dolarów oraz pokonaniu 50-okresowej średniej ruchomej, notowania Bitcoina wyhamowały i trzeci dzień z rzędu przesuwają się bokiem, przy ograniczonej zmienności. Podobne nastroje udzielają się pozostałym, głównym kryptowalutom, na których zmienność w przeciągu ostatnich 24 godzin była mocno ograniczona.

  • Bitcoin w czwartek osuwa się o 0,7% i kosztuje ponad 7300 dolarów
  • Po halvingu w sieci Bitcoin Cash miejsce miał skok wartości kryptowaluty (oraz Bitcoin SV), czwartek wymazuje jednak większość ruchów
  • Kurs BTC pozostaje w zakresie konsolidacji, która obowiązywała w końcówce ubiegłego roku. Jej górne ograniczenie pokrywa się z 50% zniesienia trendu spadkowego oraz poziomem 7800 dolarów

Bitcoin zyskuje 45% od marcowych dołków. Czy kurs BTC pokona obecną konsolidację?

Od rozrysowanych poniżej 5 tysięcy dolarów minimów z 12 marca notowania Bitcoina odbijają już o około 45% i testują obecnie najwyższe pułapy cenowe od niemal miesiąca. Wybicie konsolidacji na wielomiesięcznych dołkach pozwoliło powrócić cenie powyżej poziomu 7 tysięcy dolarów, korzystając obecnie ze wsparcia wyznaczanego na poziomach z grudnia ubiegłego roku.

W niedużej odległości od obecnej strefy znajduje się jednak kolejny opór, który wzmacnia połowa zasięgu dynamicznych, tegorocznych spadków oraz poziom 7800 dolarów, który w przeszłości pełnił rolę ważne wsparcia, a następnie oporu.

Bitcoin utrzymuje się nad strefą wsparć, ma przed sobą jednak istotną siatkę oporów. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin utrzymuje się nad strefą wsparć, ma przed sobą jednak istotną siatkę oporów. Źródło: Tradingview.com

Dopóki notowania nie powrócą pod 7000-6800 dolarów, utrzymywać powinna się konsolidacja (podobnie jak w grudniu 2019) z nieśmiałymi próbami powrotu do zakresu z okresu styczeń-luty 2020. Wtedy przed Bitcoinem pojawiłaby się realna okazja kolejnego przetestowania poziomu 10 tysięcy dolarów.

Partnerem cyklu jest Orbex - Skorzystaj ze zniżki 50% na konta Premium i VIP Ultimate oferujące wąskie spready i niskie prowizje. Już teraz otwórz darmowy rachunek demonstracyjny! SPRAWDŹ NAS

Altcoiny z niską zmiennością. Bitcoin Cash i Bitcoin SV notowały dynamiczny wzrost po halvingu

Chociaż w czwartek na rynku czołowych altcoinów nie widać większej zmienności, to środowy halving nagrody za blok w sieci Bitcoin Cash doprowadził do kilkunastoprocentowego podbicia ceny (które okazało się jedynie chwilowe). BCH w kluczowym momencie sesji zyskiwał 11% i testował poziomy tuż pod 275 dolarów (najwyższe od ponad miesiąca). W ślady za BCH podążał również BSV, chociaż jego halving będzie miał miejsce dopiero pod koniec bieżącego tygodnia, dzięki czemu kryptowaluta wybijała poziom 200 dolarów oraz siatkę średnich ruchomych.

BSV nadal pozostaje liderem wzrostów, jednak okołorynkowa zmienność zdecydowanie się zmniejszyła, a czołowe tokeny tracą lub zyskują niespełna 1%.

Coin360.com
Coin360.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here