Naga MarketsBitcoin halving wywoła korektę kursu, potem nowe maksima BTC – twierdzi Mike Satoshi
Mike Satoshi w rozmowie z Comparic24.tv

W oczekiwaniu na przewidywany w maju Bitcoin halving, popularny polski YouTuber kryptowalutowy, Mike Satoshi, przyjmuje strategię wyjścia z rynku BTC przed podziałem nagrody za blok oraz powrotu gdy sytuacja się unormuje. Zdaniem Satoshiego parę miesięcy po halvingu kurs najstarszej z kryptowalut powinien osiągnąć nowe maksima.


Bitcoin halving spowoduje korektę cen na rynku BTC, następnie dynamiczne odbicie

Mike Satoshi opublikował we wtorek, 18 lutego 2020 roku, na swoim kanale w serwisie YouTube materiał poświęcony halvingowi Bitcoina, wyjaśniając czym tak naprawdę jest podział sieci oraz jakie jego zdaniem będzie miał przełożenie na kurs BTC.

Według obecnych estymacji, halving sieci Bitcoina nastąpi 12 maja 2020 roku. Oznacza to, że podobnie jak w przeszłości, dojdzie do ograniczenia o połowę wysokości nagrody za wydobycie nowego bloku BTC. Nagroda ta wypłacana górnikom wynosi obecnie 12,5 BTC i ma zostać zredukowana do 6,25 BTC. Do tej pory historyczne halvingi (które miały miejsce w 2012 oraz w 2016 roku) doprowadzały po upływie 150 dni do wzrostu ceny najstarszej z kryptowalut i rynek na podobny scenariusz liczy również teraz.

– Moja własna strategia: wyjście przed halvingiem, wejście po halvingu po korekcie, gdyż uważam, że zaraz po podziale nagrody, w trakcie lub troszeczkę przed nastąpi korekcyjny spadek cen i później lecimy oczywiście „to the moon”. W to aktualnie wierzę i liczę, że to właśnie się wydarzy – komentuje Mike Satoshi. Zaznacza jednocześnie, że jest to jego własna strategia i zaleca każdemu zbudowanie własnej opinii oraz podejścia do nadchodzących wydarzeń.

Wszyscy wierzą w halving. Zbyt duże oczekiwania co do podziału nagrody BTC?

Mike Satoshi liczący na nowe historyczne maksima na Bitcoinie po halvingu nie jest osamotniony w swoich prognozach. Od miesięcy można usłyszeć opinie, że kurs BTC po redukcji wysokości nagrody za wydobycie bloku osiągnie poziomy 40, 100 lub nawet 250 tysięcy.

Tak silna wiara w przyszłe wzrosty, która urosła już niemal do rozmiaru samorealizującej się przepowiedni, może przynieść odwrotny skutek od zamierzonego. Liczący na wzrosty w okolicach halvingu mogą wywołać przedwczesną euforię i szybką realizację pierwszych, nawet skromnych zysków.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułInterwencja na rynku CFD uchroniła inwestorów? FCA uważa, że tak
Następny artykułTygodniowy przegląd setupów od Niala Fullera, 18 – 21 lutego 2020
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here