Naga MarketsBitcoin halving w przyszłym roku nie będzie miał wpływu na cenę BTC? Tomasz RozmusNotowania Bitcoina tracą we wtorek czwartą sesję z rzędu, a kurs BTC nie potrafi poradzić sobie z lokalnym oporem na wysokości 8 tysięcy dolarów. W momencie gdy najstarsza kryptowaluta stoi w miejscu, inwestorzy z coraz większa nadzieją patrzą na przyszłoroczny halving doszukując się w nich okazji do podbicia ceny. Pojawia się jednak rosnąca liczba głosów, że podział nagrody za wydobycie nowych bloków nie wpłynie bezpośrednio na wzrost BTC. Więcej na ten temat w programie Crypto Flash na antenie Comparic24.tv.


Bitcoin halving do tej pory podbijał cenę BTC. W 2020 roku będzie inaczej?

„Zmniejszenie o połowę [nowej] podaży bitcoinów w maju 2020 r. nie wpłynie na cenę. To nie jest ważne wydarzenie” informował na Twitterze Jason Williams, współzałożyciel funduszu aktywów cyfrowych Morgan Creek Digital.

Jak zauważa Tomasz Rozmus zdania na ten temat są podzielone, przybywa jednak sceptyków, którzy nie doszukują się w halvingu szans budowania nowych trendów wzrostowych:

„Cena Bitcoina nie może przebić 8 tys. dolarów, więc znów wraca temat halvingu i jego wpływu na cenę. Eksperci nie są zgodni i rzucają różnymi prognozami. Coraz częściej jednak pojawiają się komentarze, że halving nie będzie miał żadnego większego wpływu na cenę jak to było do tej pory. Chodź wielu twierdzi, że w dłuższym okresie czasu cena wzrośnie to sam wzrost będzie determinowany innymi czynnikami. Jest jednak ciekawe modelowanie ceny – jak dotąd najbardziej precyzyjne, stworzone przez „PlanB”, które pokazuje prognozę 100 tys. dolarów na koniec 2021 roku. A Wy co myślicie?” – komentuje w porannym programie Crypto Flash prezes giełdy Tokeneo, Tomasz Rozmus.

Wspomniany przez Rozmusa model stock-to-flow daje niemal stuprocentową pewność, że wpływ podziału nagrody dla górników na kurs Bitcoina będzie rzeczywisty.  – […]Gdzieś pomiędzy rokiem a półtora roku po halvingu, powiedzmy przed Bożym Narodzeniem w 2021 roku, Bitcoin powinien kosztować ponad 100 tysięcy dolarów – komentował jeszcze w październiku PlanB.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here