Naga Marketsbitcoin halvingZmniejszenie o połowę nagrody, czyli halving, w blockchainie kryptowaluty bitcoin (BTC) w 2020 r. nadal generuje mieszane opinie dotyczące wpływu tego zjawiska na cenę. Jeden analityk sugeruje, że wpływ ten będzie prawie jednak zerowy.

W tweecie z 1 grudnia Jason Williams, współzałożyciel funduszu aktywów cyfrowych Morgan Creek Digital, powiedział, że w przeciwieństwie do wielu innych ekspertów, on sam uważa, że ​​rynki kryptowalut nie zmienią się w drastyczny sposób w wyniku halvingu, który ma mieć miejsce w maju 2020 r.Bitcoin halving bez wpływu na kurs BTC, poznaj zdanie Williamsa

„Zmniejszenie o połowę [nowej] podaży bitcoinów w maju 2020 r. nie wpłynie na cenę. To nie jest ważne wydarzenie” – podsumował.

Zmniejszenie o połowę nagrody za nowy blok w sieci bitcoina zmniejszy kwotę BTC wypłacaną górnikom za każdy blok z 12,5 BTC do 6,25 BTC. Wielu uważa, że wydarzenie to stanie się katalizatorem kolejnej hossy. Analitycy różnią się jednak w ocenie tego zjawiska.

Znany trader Willy Woo doszedł do wniosku, że 2020 r. będzie „unikalny” dla bitcoina. Inny ekspert, Jihan Wu z Bitmaina, podziela z kolei brak emocji Williamsa.

Jak będzie w rzeczywistości?

Mnogość czynników, które mogą potencjalnie wpłynąć na przyszły kurs BTC, doprowadziła nawet do nieporozumień w obrębie tej samej małej grupy uczestników rynku.

Anthony Pompliano, współzałożyciel Morgan Creek Digital, znany ze swojego byczego podejścia dla bitcoinów, wcześniej sugerował, że halving jeszcze nie jest wliczony w cenę. „Halving nie jest wliczony w cenę BTC”, napisał na Twitterze 10 listopada. W tym czasie BTC znajdowało się na poziomie 8750 USD – o 20% wyższej niż obecnie.

Tymczasem według historycznego modelu ceny bitcoina długoterminowy wpływ podziału nagrody dla górników na kurs jest prawie pewny. Narzędzie typu Stock-to-Flow przewiduje, że do 2022 r. BTC powinien wzrosnąć aż do ponad 100 000 USD. Jego twórca, słynny trader PlanB, podwoił nawet tę wartość w październiku.

Wiele więc wskazuje, że najbliższe miesiące będą decydujące dla kursu BTC. Czy faktycznie jednak cena kryptowaluty osiągnie pułap minimum 100 000 USD? Przekonamy się za 2-3 lata.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here