Naga Markets
bitcoin płonie
Kurs BTC “płonie” we wtorek, zyskując najsilniej od wielu miesięcy

Przedsiębiorstwo GSR świadczące usługi animacji rynku kryptowalutowego oraz tradingu algorytmicznego w ramach cyfrowych aktywów, zaprezentowało 13 maja nowy produkt strukturyzowany o nazwie Bitcoin Halo Option. Specjalny rodzaj opcji ma pozwolić inwestorom zarządzać ryzykiem i ograniczać część strat w ramach handlu kryptowalutowego.


Bitcoin w wersji opcyjnej. Czym jest Bitcoin Halo Option?

GSR na swoim blogu poinformował w poniedziałek, że chcąc nadal prezentować społeczności kryptowalutowej ciekawe rozwiązania z zakresu instrumentów pochodnych, uzupełnia dotychczasową ofertę o narzędzia pozwalające lepiej zarządzać ryzykiem, a co za tym idzie ograniczać również straty związane z prowadzeniem strategii handlowej na Bitcoinie oraz altcoinach.

Bitcoin Halo Option jest opcją dotyczącą wartości konta handlowego. Posiadacz płaci premię z góry za zakup opcji, rachunek handlowy zaczyna się od wartości zerowej, a posiadacz może dokonywać 10 transakcji dziennie na rynku BTC/USD za pośrednictwem GSR aż do terminu zapadalności opcji. W dniu zapadalności, jeśli rachunek handlowy ma wartość dodatnią, wówczas posiadacz otrzymuje tę wartość, a jeśli jest ujemna, nie płaci nic. Jest to analogiczne do polisy ubezpieczeniowej na rachunku handlowym, gdzie posiadaczowi przysługują wszystkie zyski ze strategii w terminie zapadalności, ale jeśli wystąpią straty, to nie ma miejsca dalszy przepływ środków pieniężnych” – wyjaśnia w oficjalnym komunikacie GSR.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Zabezpieczenie jedynie dla traderów z pokaźnym portfelem?

Chociaż rozwiązanie wydaje się niezwykle ciekawe to dla większości traderów wysokość płatnej z góry prowizji może być odstraszająca. Wynosi bowiem $16,530 lub $1,653 od jednego Bitcoina (na blogu GSR nie znalazła się jednak informacja od czego zależy wybór ostatecznej kwoty prowizji).

“W przeciwieństwie do większości tradycyjnych rynków finansowych, handel walutą kryptograficzną jest otwarty 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a pozycje wymagają stałego nadzoru”, powiedział Cristian Gil, współzałożyciel GSR. ” GSR Bitcoin Halo Option jest zasadniczo narzędziem dla aktywnych inwestorów, którzy chcą chronić się przed poważnymi stratami. W GSR, jesteśmy podekscytowani ciągłym wprowadzaniem innowacyjnych produktów do świata aktywów cyfrowych, które są powszechne w świecie tradycyjnych finansów. W miarę jak rynki kryptograficzne będą się rozwijać i przyciągać większą liczbę handlowców, tego typu produkty i usługi będą koniecznością”.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułQuadrigaCX zalega z wypłatą 150 milionów dolarów
Następny artykułKomentarz giełdowy – Debiut Ubera potwierdzeniem sentymentu
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here