Naga MarketsOdkąd Bitcoin (BTC) osiągnął nowy rekord wszechczasów, jego cena nie była w stanie stworzyć z poziomu 19 400 USD solidnego wsparcia. Jest to prawdopodobnie spowodowane możliwością, że wieloryby sprzedają agresywnie w przedziale od 19 400 do 19 600 USD, aby zapobiec przekroczeniu rekordowego poziomu. Po przebiciu rekordowego szczytu „sky is the limit”, dopóki nie zostanie osiągnięty nowy sufit.

  • Duże skupiska zleceń wielorybów znajdują się w okolicach 19 500 dolarów
  • Analitycy są podzieleni co do krótkoterminowych perspektyw Bitcoina
  • BTC odnotował największy napływ wielorybów od lipca

Bitcoin: wieloryby sprzedają za każdym razem, gdy BTC zbliża się do rekordowego poziomu

Dane z CryptoQuant i Whalemap pokazują, że poziom 19 500 USD jest ważnym obszarem dla wielorybów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wieloryby Bitcoina napływają na giełdy. Źródło: CryptoQuant

Po pierwsze, duże skupiska zleceń wielorybów znajdują się w okolicach 19 500 dolarów. Oznacza to, że najprawdopodobniej jest to region typu take profit. Co więcej, napływ wielorybów na giełdy wzrastał, gdy cena Bitcoina przekroczyła 19,500 USD. To pokazuje, że wieloryby silnie sprzedają posiadane pozycje kupna lub dodają nowe pozycje krótkie w okolicach 19 500 USD i wyżej.

W ocenie popularnego analityka krypto „Byzantine General” na giełdzie Binance są duże zlecenia sprzedaży. Zauważył, że poziom 19 500 USD jest trudnym obszarem oporu dla kupujących.

BTC: co może się wydarzyć w najbliższym czasie?

W najbliższym czasie analitycy są podzieleni co do krótkoterminowych perspektyw BTC. Niektórzy twierdzą, że może nastąpić poważna korekta, zwłaszcza jeśli BTC będzie nadal miał problemy z poziomem 19 500 USD.

Ki Young Ju, dyrektor generalny CryptoQuant, powiedział, że spodziewa się, iż BTC w perspektywie krótkoterminowej poruszy się w bok lub w dół.

Na dłuższą metę jestem upartym bykiem, ale myślę, że przez najbliższe dni cena pójdzie w bok lub podda się korekcie. Myślę, że w krótkim okresie możemy nie przebić 20 000 USD. Spodziewam się, że pod koniec tego roku cena przekroczy 20 tys. – oświadczył Ju.

Według danych CryptoQuant, bitcoin (BTC) odnotował największy napływ wielorybów od lipca. Dane pokrywają się z ciągłym odrzuceniem poziomu na 19 400 USD.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin (BTC) lekko koryguje pod koniec tygodnia

Notowania BTC/USD spadają w piątek do południa o niecałe -0,5% konsolidując między grudniowym dołkiem 18100 USD, a historycznym szczytem 19918 USD. Dopiero trwałe wybicie w którąś ze stron powinno zaowocować utworzeniem silniejszego impulsu. Główne wsparcie znajduje się w okolicach 16180 USD.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here